rewers monety 2 zł PLNZłotówka z całą pewnością nie może zaliczyć zakończonego tygodnia do udanych. Na rynku Forex traciła do wszystkich swoich głównych konkurentów – powyżej 4,30 powracało euro, frank pogłębiał tegoroczne maksima, funt utrzymuje się nad poziomem 5,00, a dolar testuje 3,84 zł. Sprawdzamy kursy walut przed rozpoczęciem nowego miesiąca!


Kurs euro z mocnym zakończeniem tygodnia, EUR/PLN powraca nad 4,30

Przez zdecydowaną większość minionego tygodnia kurs euro był przytłumiony przez gorsze dane makroekonomiczne i w stosunku do złotego utrzymywał się pod okrągłym pułapem 4,30 zł. Piątkowa sesja przyniosła jednak drastyczne odwrócenie sytuacji, w efekcie czego notowania EUR/PLN silnie wybijały wspomniany opór i zamykały się n a najwyższych poziomach od niemal 3 tygodni.

kurs euro 30 marca
Kurs euro silnie zakończył tydzień w stosunku do złotego, EUR/PLN D1

W związku z wybiciem psychologicznego poziomu, kurs euro otwiera sobie drogę w kierunku kolejnej istotnej strefy oporu wyznaczanej tuż nad 4,34 przez maksima z sierpnia i listopada 2018 roku oraz tegoroczne szczyty. Wcześniej – w okolicach 4,33 – cena może napotkać również na spadkową linię trendu.

USD/PLN znowu po 3,84 zł, kurs dolara zyskuje do złotego

Złoty nie może zaliczyć minionego tygodnia do u danych w stosunku do USD/PLN. Kurs dolara umacniał się stopniowo przez 4 dni z rzędu, powracając ostatecznie pod strefę oporu 3,84-3,85 zł. Poziom nieustannie blokuje silniejszą aprecjację amerykańskiej waluty od sierpnia zeszłego roku i każdy kontakt z nim powodował mniej lub bardziej zauważalną korektę na korzyść złotówki. Ostatnio kurs dolara tracił ponad 10 groszy, osuwając się do 3,74 zł – czy tym razem będzie podobnie?

Kurs dolara zyskiwał do złotówki, zatrzymał się jednak na oporze, USD/PLN D1
Kurs dolara zyskiwał do złotówki, zatrzymał się jednak na oporze, USD/PLN D1

Dopóki strefa oporu nie zostaje wybita, notowania USD/PLN powinny przechylać się w kierunku spadków. Najbliższe wsparcia wypadają na 3,81 oraz 3,77.

Kurs funta nadal szuka kierunku, GBP/PLN w konsolidacji

Notowania brytyjskiej waluty utrzymują się kolejny tydzień w nietypowej konsolidacji na wielomiesięcznych maksimach. Cena w połowie tygodnia testowała ponownie okolice 5,06 zł, po czym zawracała poniżej 4,98 zł. Kurs funta ostatecznie kończył tydzień jednak nad okrągłym pułapem pięciu złotych, więc handel poniedziałkowy ponownie może zacząć od umocnień.

Kurs funta do złotego bez zdecydowania? GBP/PLN D1
Kurs funta do złotego bez zdecydowania? GBP/PLN D1

Warto zwrócić uwagę na kształt świecy piątkowej. Relatywnie długie knoty (dolny i górny) sugerują brak zdecydowania pomiędzy kupującymi i sprzedającymi. Dopóki cena utrzymuje się jednak nad wsparciem (maksima z zeszłorocznych wakacji) i nad 5 zł, popyt nie powinien mieć powodów do większych zmartwień.

Kto zatrzyma CHF/PLN? Kurs franka idzie po zeszłoroczne maksima

Kurs franka wzrasta w marcu o 8 groszy, a piątkowa sesja przyniosła kolejną falę umocnienia. W efekcie waluta wybija tegoroczne maksima i zbliża się do szczytów zeszłorocznych w okolicach 3,86 zł. Gdyby CHF/PLN wybił wspomnianą strefę, wtedy Frankowicze mogliby mieć powody do obaw.

kurs franka 30 marca
Kurs franka będzie nadal rosnąć? CHF/PLN D1

Jak na razie jednak na cenę należy patrzeć w kategoriach konsolidacji. Co prawda pokonanie tegorocznych maksimów oraz linii trendu sugeruje bycze tendencje, to 3,8620 również powinien przyblokować nadmierne zapędy popytu. W związku z tym w nowym tygodniu warto raczej spodziewać się korekty spadkowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here