Naga Markets

Jednym z czynników ryzyka związanych z przyszłorocznym tempem wzrostu gospodarczego w Polsce jest wciąż trwająca wojna wywołana napaścią Rosji na Ukrainę. W związku z tym Bank Światowy obniżył ostatnio prognozę realnego wzrostu PKB dla naszego kraju na rok 2023 z 3,6 proc. na 1,6 procent. Jednocześnie sytuacja w której aktualnie funkcjonuje RPP jest niełatwa i bardzo dynamiczna, a eksperci z ING Banku prognozują dalsze umocnienie złotego i spadek kursu pary EUR/PLN poniżej 4,78 zł.

  • Najnowsza decyzja RPP nie oznacza formalnego zakończenia fazy podwyżek stóp procentowych, ale jest swoistą przerwą
  • Europa Środkowo-Wschodnia kontynuuje wzrosty napędzane niższymi cenami gazu
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro (EUR/PLN) spadnie poniżej 4,78 – ING

Sytuacja w której aktualnie funkcjonuje RPP jest niełatwa i bardzo dynamiczna. Prezes NBP, prof. Adam Glapiński, w trakcie ostatniej konferencji po posiedzeniu RPP podkreślił, że najnowsza decyzja RPP nie oznacza formalnego zakończenia fazy podwyżek stóp procentowych, ale jest swoistą przerwą, która da członkom Rady okazję do przyglądania się aktualnej sytuacji, do dokonywania szczególnie intensywnych przemyśleń a okazją do tego będzie między innymi publikacja najnowszej listopadowej projekcji inflacji oraz PKB.

Jednocześnie Europa Środkowo-Wschodnia kontynuuje wzrosty napędzane niższymi cenami gazu. Ekonomiści z ING spodziewają się, że EUR/HUF powróci do poziomów poniżej 410, a EUR/PLN spadnie poniżej 4,78.

CO TRZECI KLIENT PURPLE TRADING JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Oprócz niższych cen gazu widzimy rosnące różnice w stopach procentowych w całym regionie. Na Węgrzech jesteśmy na nowym rekordowym poziomie po piątkowej awaryjnej podwyżce stóp procentowych NBH, a w Polsce jesteśmy na najwyższych poziomach od początku września – napisano w raporcie ING.

Przy EUR/USD powyżej ostatnich minimów eksperci dostrzegają zatem korzystne warunki dla Europy Środkowo-Wschodniej do dalszego wzrostu, napędzanego dalszymi spadkami cen gazu, jeśli Komisja Europejska zatwierdzi proponowane środki.

Widzimy dużą szansę dla węgierskiego forinta na odrobienie strat z zeszłego tygodnia i powrót poniżej 410 EUR/HUF, a polski złoty zejdzie poniżej 4,780 EUR/PLN – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy kurs GBP/USD skorzysta na odejściu Liz Truss?
Następny artykułTesla nie kupiła ani nie sprzedała żadnych Bitcoinów w III kwartale br.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here