Naga MarketsMiniony tydzień był wyjątkowo ciekawy, głównie ze względu na posiedzenie Rezerwy Federalnej. Fed przypomniał inwestorom, że jeszcze nie jest czas, aby cokolwiek zmieniać w amerykańskiej polityce monetarnej. W tym tygodniu czeka nas posiedzenie RPP. Jak może zareagować polski złoty? Na to pytanie odpowiada Marek Rogalski, analityk BOŚ.

  • Jak wygląda aktualna sytuacja na rynku walutowym?
  • Czy w tym tygodniu będzie przestrzeń do umocnienia złotego?
  • Czego tym razem brakuje polskiej walucie, aby mogła zyskać w stosunku do euro i dolara?

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs złotego (PLN) oczekuje na posiedzenie RPP

Polityka ultra niskich stóp procentowych plus skup aktywów będzie dalej kontynuowana i nadal może osłabiać dolara amerykańskiego i w pewnym sensie wspierać rynki wschodzące. Należy zaznaczyć, że Jerome Powell nie powiedział nic nowego.

Ostatni PKB z Polski wypadł całkiem dobrze dzięki czemu polski złoty zakończył miniony tydzień zwyżką względem swoich głównych konkurentów.

Oczywiście pytanie jest co dalej? Euro kosztuje około 4,51 zł, 3-4 grosze mniej niż tydzień temu. Pamiętajmy o tym, że Narodowy Bank Polski parę tygodni temu przypominał rynkom o tym, że nie podoba mu się nazbyt mocny złoty. Poziom 4,50 zł jest barierą psychologiczną, więc aby złoty mógł dalej zyskiwać potrzebujemy korzystnego otoczenia makro wokół rynków wschodzących, a tego nie widać – oświadczył ekspert BOŚ.

W zeszłym tygodniu rynki wschodzące miały problem ze wzrostami, a na giełdzie w USA mieliśmy w piątek wyraźny spadek. W ocenie eksperta może braknąć przestrzeni do umocnienia złotówki w tym tygodniu. Rynki finansowe będą obserwować to co się będzie działo w środę, czyli posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Czy dalej będzie podtrzymywana chęć do interwencji na rynku walutowym w razie potrzeby?

Wydaje mi się, że tak. Nasz lokalny rynek będzie teraz czekał na impulsy z rynków globalnych – podsumował.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres bitcoin | btc | bitcoin era opinie | złotówka kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here