Naga MarketsCzwartek przynosi większe zainteresowanie bardziej ryzykownymi aktywami, co można interpretować jako próbę dyskontowania pozytywnego scenariusza w amerykańsko-chińskich negocjacjach, po tym jak jeszcze w środę pojawiły się spekulacje, jakoby Chińczycy mieli być zdeterminowani do osiągnięcia tymczasowego porozumienia z Amerykanami, aby uniknąć dalszej eskalacji wojny celnej. Wprawdzie w czwartek pojawiły się plotki, że delegacja chińska nie jest pewna, czy zostanie w Waszyngtonie do piątku, ale nie pogorszyło to nastrojów. Rynek wyraźnie czeka na rozstrzygnięcia w tym temacie, które mogą pojawić się dopiero jutro.

Wpływ na notowania złotego (poprzez USDPLN) ma też zachowanie się EURUSD, który wybił się ponad poziom 1,10 po tym, jak kolejne informacje pokazały, że podziały w EBC dotyczące dalszego luzowania polityki monetarnej są coraz większe.

Wykres tygodniowy BOSSA PLN

Poniżej ciekawy wykres tygodniowego koszyka złotego BOSSA PLN. Dzisiejszy ruch w górę doprowadził do wybicia spadkowej linii trendu i test szczytów z początku września b.r. To może doprowadzić do testowania strefy oporu 89,50-89,90 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here