Naga MarketsKurs dolara spadnie (USD/PLN) do 3,75 zł, a kurs euro (EUR/PLN) do 4,38 złKurs złotego systematycznie się umacnia, czy USD/PLN spadnie poniżej 3,75 zł? W gronie G-10 dolar tracił pod koniec tygodnia mocniej wobec jena, a nieznacznie wobec euro i minimalnie wobec korony szwedzkiej, oraz franka. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Jen zyskiwał pod koniec tygodnia w wyniku sytuacji na giełdach
  • Niezłe dane indeksów PMI za lipiec dla Europy wpływają na euro
  • Parlament Europejski przyjął rezolucję w której skrytykował ustalenia po ostatnim szczycie UE
  • Chiny potwierdziły zamknięcie amerykańskiego konsulatu w Chengdu
  • USD/PLN może spaść w rejon wsparcia 3,75 zł, a EUR/PLN do 4,38 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Konflikt na linii USA-Chiny oraz pozytywna atmosfera w Europie

Siła japońskiej waluty to wynik sytuacji na giełdach, gdzie od czwartku widać korektę wcześniejszych zwyżek wywołaną m.in. informacjami o wyższym od spodziewanego cotygodniowym bezrobociu.

Tymczasem dane dotyczące wstępnych odczytów indeksów PMI za lipiec dla Europy wypadły nieźle. Nie jest jednak jasne na ile pomoże to euro, które jest po mocnych zwyżkach z ostatnich dni. Dodatkowo pojawiły się informacje, że Parlament Europejski przyjął wczoraj rezolucję w której skrytykował ustalenia po ostatnim szczycie UE, domagając się większego powiązania kwestii wydatkowania środków z przestrzeganiem tzw. reguł praworządności. Opinia PE nie jest wiążąca, ale może wskazywać na ryzyko kolejnych politycznych przepychanek za kilka miesięcy – powiedział analityk BOŚ.

Z pozostałych informacji – Chiny potwierdziły wcześniejsze spekulacje dotyczące żądań zamknięcia amerykańskiego konsulatu w Chengdu, w odwecie za wcześniejszą decyzję USA wymierzoną w chińską placówkę w Houston.

– Trudno jednak szacować, na ile realnie pogorszy to relacje pomiędzy obydwoma krajami. Mieszane doniesienia napływają też w temacie kolejnego pakietu fiskalnego procedowanego przez amerykański Kongres, sugerując, że polityczne przepychanki mogą opóźnić procedowanie projektu – dodał.

Pod koniec tygodnia EUR/USD zdołał jeszcze wspiąć się na nowy szczyt powyżej 1,16 – maksimum wypadło przy 1,1658 – co teoretycznie może świadczyć o sile trendu, mimo pogorszenia się sentymentu na rynkach akcji. Para USD/PLN może spaść w okolice 3,75 by pogłębić dołek przed zmianą trendu. EUR/PLN spadł w okolice 4,40, gdzie nastąpiło zatrzymanie. Technicznie kolejne wsparcie znajduje się w okolicach 4,38 – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here