Naga Markets

EUR/PLN pozostaje w ramach konsolidacji pod 4,70 PLN

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach przyniosły podbicie zmienności. Wbrew oczekiwaniom EBC podtrzymał scenariusz 50pb podwyżki stóp do 3,5% (ref). Prezes Lagarde zasugerowała iż inflacja w dalszym ciągu jest zbyt wysoka, a sam sektor bankowy jest stabilny.Większe znaczenie dla nastrojów zdaje się mieć jednak fakt iż konsorcjum dużych banków w USA poprawiło płynność First Republic Bank deponując tam 30mld USD. Lokalnie otrzymaliśmy wskazanie inflacji bazowej, która wyniosła 12% r/r w lutym. Rynek odczytuje wskazanie te jako sygnał „lepkości” wskaźnika, który będzie ograniczał pole RPP do cięcia stóp w kolejnych kwartałach.

Notowania EUR/PLN
Notowania EUR/PLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Teoretycznie nastroje na rynkach się poprawiły, jednak należy pamiętać iż obawy o sektor bankowy utrzymują się, a weekend jest zwyczajowym okresem „bail-out’u” instytucji przez regulatorów. Z rynkowego punktu widzenia na PLN nie dzieje się zbyt wiele.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

AVA Trade
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułFedEx 17% wyżej! Przychody Spółki lepsze, niż oczekiwano
Następny artykułInwestorzy uciekają z rynku NFT! Upadek Silicon Valley torpeduje handel tokenami NFT
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.