Naga MarketsZłoty bez większych zmian, coraz wyższe stopy na WęgrzechPoranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian: eurodolar pozostaje nad 1,17 USD, a PLN konsoliduje. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5737 PLN za euro, 3,8945 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2667 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3390 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,729% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty stabilny, Węgry podwyższają stopy procentowe

Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły podtrzymanie relatywnie dobrych nastrojów w oczekiwaniu na piątkowe Jackson Hole. Rynek doszukiwać się będzie sygnałów, wskazówek dot. terminu taperingu. Wzrost apetytu na ryzyko w ostatnich 2 sesjach wynikał z odbicia rynków w Azji, także Chin, gdzie inwestorzy nabywali przecenione spółki m.in. z sektora technologicznego.W regionie MNB dokonał kolejnej podwyżki stóp procentowych (o 30 pb., do 1,5%) i zapowiedział dalszą kontynuację podwyżek. Celem MNB jest sprowadzenie inflacji do celu na początku 2022r. Lokalnie PLN pozostaje w konsolidacji 85,7 – 86,5 -87,3 pkt. w ramach koszyka BOSSA PLN.

Notowania BOSSAPLN
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Jutro poznamy minutes z ostatniego posiedzenia RPP.

Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w wąskich zakresach wahań czekając na wyraźny impuls z rynków bazowych (EUR/USD).

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here