Naga MarketsZłoty będzie nadal tracił w obliczu koronawirusa, twierdzi M. Przygórzewski (Walutomat.pl)Obserwowana obecnie zmienność na polskim złotym jest zjawiskiem nienaturalnym i wręcz bezprecedensowym, utrzymując PLN na wieloletnich minimach, twierdzi Maciej Przygórzewski będący ekspertem Walutomat.pl. Jego zdaniem obecna stabilizacja jest jedynie chwilowa i złotówka będzie nadal traciła do głównych konkurentów wraz z rozwojem światowej pandemii koronawirusa.


Polski złoty niepewnym aktywem w oczach inwestorów. Euro i dolar będą dalej rosły

Jeszcze kilka miesięcy temu pary walutowa EUR/PLN uchodziła za relatywnie stabilną, co zmieniło się jednak w pierwszej połowie marca. Obecnie eurozłoty potrafi chwiać się w skali dziennej o kilka groszy, utrzymując na wysokości poziomów z początku minionej dekady.

W momencie gdy ryzyka związane z otoczeniem gospodarczym rosną, złotówka narażona jest na silną deprecjację. Między innymi dlatego euro nie jest obecnie wyceniane w okolicach 4,25-4,30 zł, tylko porusza się w obszarach o 25-30 groszy wyższych. Wyprzedaż złotego doskonale widać również na franku szwajcarskim, który uchodzi za bezpieczną przystań w czasie kryzysu – wyjaśniał ekspert Walutomat.

W środę, 1 kwietnia 2020 roku, dolar kosztuje 4,17 zł, za euro płaci się 4,6 zł, funt pokonuje poziom 5,15 zł, a frank wyceniany jest na 4,32 zł.

Coraz więcej się mówi o groźbie wybuchu inflacji. Obawy te budowane są na podstawie tego, co widzimy w sklepach, gdzie ludzie boją się wzrostów cen (szczególnie jedzenia) w związku z ograniczonym dostępem. Warto jednak pamiętać, że w trudnych czasach niektóre rzeczy drożeją, a wartość innych idzie w dół. W takim momencie należy spojrzeć na konstrukcję koszyka inflacyjnegokomentował Maciej Przygórzewski z Walutomat.pl.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here