Naga MarketsGłówny Urząd Statystyczny po godzinie 14:00 opublikował dane dotyczące produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej dla polskiej gospodarki w lutym. Wyniki gorsze od tych prognozowanych przez ekonomistów i od zeszło-miesięcznych wywołały krótkoterminową deprecjację złotego.


  • Produkcja przemysłowa: +1,2%, prognozowano +2,85% r/r
  • Sprzedaż detaliczna: +7,3%, prognozowano +8,5% r/r
  • Ceny produkcji sprzedanej przemysłu: +4,4%, prognozowano +4,5% r/r

W ujęciu historycznym lutowe wyniki sprzedaży detalicznej towarów plasowały się na najniższym poziomie od października zeszłego roku, mocno osuwając się ze styczniowych szczytów:

Źródło: GUS

Notowania EUR/PLN reagowały nieznacznym odbiciem po teście dołków czwartkowych okolic 4.28950 (pokrywających się z dzisiejszym PP S1), jednak w ujęciu całej sesji PLN nadal zyskuje wobec EUR przesuwając się pod pułapem 4.30:

EUR/PLN H1

Analizując sytuację techniczną w szerszym kontekście (wykres tygodniowy) widzimy wyraźny opór horyzontalny na wysokości okrągłego poziomu 4.50 oraz wsparcie prowadzone wzdłuż linii trendu łączącej zeszłoroczne oraz tegoroczne minima. W przeciągu ostatnich tygodni wspomniana LT jest bardzo aktywnie testowana – dopiero jednak jej wyraźne pokonanie pozwoli złotówce na poważniejsze umocnienie względem europejskiej waluty:

EUR/PLN W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here