Początek tygodnia nie sprzyja PLN, jak bowiem widać na wykresach intraday, złotówka osłabia się w stosunku do dolara, euro, franka i funta. Przyjrzyjmy się bliżej kursom walut USDPLN, EURPLN, GBPPLN i CHFPLN i sprawdźmy, gdzie mogą zmierzać w najbliższym czasie.

  • Złotówka osłabia się do wszystkich kluczowych walut
  • USDPLN zmierza do poziomu 3,83 zł.

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Para walutowa USDPLN spędziła cały ubiegły tydzień na spadkach, kontynuując tym samym trend spadkowy. Kurs dolara w ramach osunięć dotarł do poziom 3,8020, od którego w tym tygodniu następuje odbicie. Dolarowe byki będą musiały zmierzyć się teraz z poziomem 3,83 zł, który obecnie stanowi opór, a wcześniej sprawdzał się w roli wsparcia. Po jego ewentualnym pokonaniu, dolar do złotego może zmierzać w kierunku 3,8640.

Wykres 4-godzinny - USDPLN
Wykres 4-godzinny – USDPLN

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Kurs euro do złotego rozpoczął nowy tydzień od przetestowania wsparcia przy 4,25 zł. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, w rezultacie testu utworzył się byczy pin bar, po którym cena zwyżkuje silnie od początku sesji europejskiej. Najbliższy opór widoczny jest teraz w okolicach 4,27 zł. Kolejny znajdziemy przy 4,2820 oraz 4,2900.

Wykres 4-godzinny - EURPLN
Wykres 4-godzinny – EURPLN

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Notowania pary walutowej GBPPLN pokonały w ubiegłym tygodniu wsparcie zakresu przy 4,93 zł. Jak jednak widać, kurs funta w relacji do złotówki na wykresie 4-godzinnym powraca ponad ten poziom i kieruje się do krótkoterminowej linii trendu biegnącej od szczytu z 21 października. Pokonanie wspomnianej linii trendu otwierałoby drogę do 4,9600, a następnie 4,9891.

Wykres 4-godzinny - GBPPLN
Wykres 4-godzinny – GBPPLN

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Kurs franka znalazł wsparcie w okolicach 3,8550. Poziom ten sprawdził się w ubiegłym tygodniu, a także dziś, kiedy w godzinach porannych ponownie przyciągnął kupujących. Obecnie cena przekroczyła opór blisko 3,8727 i jeśli dynamika wzrostów zostanie zachowana, kolejny cel stanowić może poziom 3,8855.

Wykres 4-godzinny - CHFPLN
Wykres 4-godzinny – CHFPLN

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here