stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduWe wtorkowe południe polski złoty osłabia się do najważniejszych walut. Najsilniejszy wobec złotówki jest dziś dolar amerykański, kolejno frank szwajcarski, euro i funt.


Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Podczas wczorajszej sesji, kurs dolara kontynuował spadki rozpoczęte w tygodniu poprzednim, a w rezultacie sprzedającym udało się pokonać wsparcie blisko 3,74 wypadające na dołku z marca 2019 roku. Dziś minima zostały pogłębione, jednak w dalszej części dnia pojawił się popyt, co doprowadziło do ponownego testu poziomu 3,74, który obecnie działa jako opór. Utrzymanie nowego oporu na zamknięciu dnia otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku 3,72 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 25 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 25 czerwca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W minionym tygodniu notowania euro w relacji do złotego ponownie przetestowały konfluencję oporu, gdzie horyzontalny poziom 4,27 zbiegł się z przełamaną linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z sierpnia 2018 roku. Ponadto, kurs EUR/PLN wrócił pod 4,2587 i utrzymuje się na zamknięciach dnia pod tym poziomem do dziś. Najbliższym celem w przypadku kontynuacji spadków może być poziom dołka z sierpnia 2018 roku przy 4,2464.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 25 czerwca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 25 czerwca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt podczas dzisiejszej sesji wyznaczył nowe minima i znalazł się wobec złotego na poziomach widzianych ostatnio na początku obecnego roku. Byki podjęły dziś próbę odbicia, jednakże większość zysków została już oddana, a kolejnym celem dla spadków może być wsparcie na okrągłym poziomie 4,74 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 25 czerwca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 25 czerwca 2019

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Rosnące notowania franka do złotego napotkały dziś na opór blisko 3,8450. Jak widać na wykresie dziennym CHF/PLN poniżej, poziom ten powstrzymuje kupujących od miesiąca. Jeśli i tym razem nie uda się, go pokonać, cena może odbić w kierunku 3,81 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 25 czerwca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 25 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here