rewers monety 2 zł PLNChociaż polski złoty nie zaczynał środowej sesji najlepiej i testował w okolicach południa wielomiesięczne minima do głównych kursów walut, to koniec dnia przynosi odwrócenie sytuacji. Kurs euro wraca do poziomu otwarcia, kurs dolara testuje 3,81 (dwutygodniowe dołki), kurs funta utrzymuje się pod 4,99 zł, a frank szwajcarski powraca poniżej 3,82 zł.


Kurs franka nie jest w stanie wybić 3,82 zł, CHF/PLN pod poziomem 7. sesję z rzędu

Chociaż kurs franka w środę chwilowo testował najwyższe poziomy od początku roku, to kończy sesję 20 lutego ponownie poniżej 3,82 zł (siódmy raz z rzędu). Jednocześnie wykres dzienny rysuje wyraźną formację sprzedażową, która może być sygnałem chęci odwrócenia obecnej tendencji.

InvestCuffs
kurs franka 20 lutego
Kurs franka szwajcarskiego nie utrzymał wzrostów z pierwszej połowy dnia. Źródło: Tradingview.com

GBP/PLN nadal wysoka, kurs funta odrzuca jednak okolice 5 zł

Notowania funta szterlinga testowały w środę okolice oddalone o niespełna grosz od okrągłego pułapu 5 złotych, powracając jednak pod wtorkową cenę zamknięcia i utrzymują się pod 4,99 zł. Złotemu nie udało się jeszcze skorygować silnego ruchu wzrostowego z wtorku, w efekcie 4,95 zł pełni teraz rolę ważnego wsparcia.

kurs funta 20 lutego
Kurs funta w środę wyznaczał nowe tegoroczne maksima. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro bardzo silnie cofa, cena odrzuca październikowe szczyty

EUR/PLN nie utrzymał się na nowych tegorocznych maksimach i powraca pod istotny poziom oporu (granatowa linia). W efekcie na wykresie powstała świeca z bardzo długim knotem sygnalizująca fałszywe wybicie i mogąca umożliwić powrót w okolice 4,30 zł.

kurs euro 20 lutego
Kurs euro traci do złotówki pod koniec dnia, wcześniej jednak testował poziomy z końca października. Źródło: Tradingview.com

USD/PLN zawraca najsilniej, kurs dolara na dwutygodniowych minimach

Złoty w środę najsilniej opierał się osłabieniu w stosunku do dolara, pod koniec sesji przechylając szalę na swoją korzyść. W efekcie kurs dolara spadał do okolic 3,81 zł, co jest najniższym poziomem od niemal dwóch tygodni. Wcześniej USD/PLN rysował dwukrotnie formację sprzedażową, a bezpośredni cel spadków to 3,80 zł, czyli dawny opór z listopada 2018 i stycznia 2019:

kurs dolara 20 lutego
Kurs dolara traci ostatecznie w środę. Źródło: Tradingview.com

W czwartek uwaga na dane z rynku nieruchomości, zapasy ropy i protokoły EBC

Kalendarz makroekonomiczny w czwartek, 21 lutego 2019 roku, pełny jest istotnych danych. Najważniejsze z nich to jednak nocny raport z australijskiego rynku pracy (01:30), następnie prognozy wskaźnika PMI dla gospodarki Niemiec (09:30), publikacja protokołów po posiedzeniu EBC (13:30) i paczka danych z USA – o 14:30 zaprezentowane zostaną dane o środkach trwałych, o 16:00 raport z rynku nieruchomości, a o 17:00 dane o zapasach ropy naftowej:

kalendarz makro 20 lutego
Źródło: pl.investing.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here