Naga MarketsPolskie monety tworzące stosPierwsze godziny handlu w czwartek upływały pod znakiem osłabienia się dolara na głównych crossach – wyłamały się z tego USDJPY i USDCHF, co zresztą jest uzasadnione. Słabość dolara wynikała z większej skłonności do podejmowania ryzyka po tym, jak podczas handlu azjatyckiego inwestorzy dostali informacje o planowanym spotkaniu grup negocjatorów (USA i Chin) na początku października w Waszyngtonie.

Wątek słabego dolara był też ciągnięty przez oczekiwania, co zbliżających się kolejnych danych makro z USA. Po słabym odczycie ISM dla przemysłu we wtorek, zaczęto spekulować o tym, że FED nie będzie miał wyjścia i będzie musiał pogodzić się z koniecznością przeprowadzenia serii obniżek stóp procentowych, a ruch 18 września mógłby być nawet większy (szanse na 50 p.b. cięcie skoczyły z 8 do 20 proc.).

Tymczasem w temacie amerykańsko-chińskim to strony pozostają powściągliwe w komentarzach – to dobrze i źle, bo nie pozwala właściwie zdyskontować wątku przez rynek, a dobrze, bo pozwala stronom kupować czas (i to w tym wszystkim chyba teraz chodzi). Z kolei dane z USA na razie wypadają lepiej – ADP oszacował, że w sierpniu przybyło aż 195 tys. etatów w sektorze prywatnym (szacowano 150 tys.), a dodatkowo poznaliśmy też rewizję kwartalnych kosztów pracy za II kwartał (do 2,6 proc. k/k z 2,4 proc. k/k) przy wzroście wydajności o 2,3 proc. k/k. To sprawia, że liczący na słabe dane Departamentu Pracy, które pozwoliłyby wydłużyć spadki dolara, mogliby się mniej komfortowo.

Kurs USDPLN D1

Tak się na razie nie stało. Kurs EURUSD, który jest benchmarkiem dla naszego krajowego rynku, wybił się ponad opory 1,1050-65, co ściągnęło USDPLN w okolice 3,9150. Technicznie – szklana ściana dla tej pary to okolice 3,88-3,90. Z kolei EURPLN nie zdołał już zejść poniżej istotnego wsparcia przy 4,33, jakie było testowane wczoraj. Patrząc średnioterminowo – złoty ma szanse być mocniejszy, gdyż ostatni ruch w dół na USDPLN i EURPLN jest wspierany przez układy dziennych wskaźników – ale nie wyklucza to możliwości pojawienia się jakiejś mocniejszej korekty na przełomie tygodnia (na zasadzie ruchu powrotnego).

Kurs EURPLN D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here