Naga MarketsUSD/PLNZłotówka w parze z dolarem amerykańskim od lutego porusza się w konsolidacji między 3.00 – 3.06 markując wybicia to górą, to dołem. Wybicie ze stycznia na fali strachu zostało gwałtownie sprzedane na powrót do wspomnianego zakresu, co sugeruje, że inwestorzy znajdują tutaj punkt równowagi. Pewną dozę niepewności pozostawia obecna polityka Fed, który broni się jak może przed zacieśnianiem warunków finansowych w wyniku zwijania QE i zbliżającej się pierwszej podwyżki stóp procentowych. Dolar, jako globalna waluta finansująca powinien być bardzo wrażliwy na wzrost kosztu finansowania i może zareagować wzrostami w przypadku poprawy oczekiwań inwestorów co do przyszłej ścieżki stóp procentowych. W dużym stopniu wpływ polityki Fed może równoważyć globalna poprawa gospodarcza i wzrost apetytu na ryzyko wśród inwestorów, za czym mogą pójść podwyżki stóp również w Polsce. Obecnie wydajemy się zmierzać po spadkowej LT do dolnej bandy zakresu.

USD/PLN dzienny | Kliknij by powiększyć!


EUR/PLN

W czerwcu złotówka osłabła wyraźnie do euro tracąc przeszło połowę zysków z wyprzedaży euro na skutek gołębiej polityki Europejskiego Banku Centralnego. Niepewność dotycząca sytuacji na Ukrainie, w Iraku oraz taśmy kompromitujące szefa Narodowego Banku Polskiego skutecznie osłabiły złotego spychając na dalszy plan opory techniczne 4.13 i 4.15. Obecnie po przetestowaniu poziomu 4.17 para cofnęła się i może czekać nas ponowny spadek w miarę, jak na rynki wracają dobre nastroje. Obecnie inwestorzy czekają na czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, który według wstępnych analiz, ma zachować bierną postawę i gołębią retorykę. Negatywnym dla EUR zaskoczeniem może być informacja o rychłym uruchomieniu nowej tury pożyczek LTRO, natomiast w kwestii stóp procentowych bank prawdopodobnie zechce poczekać na efekty dotychczasowych działań. Silnym wsparciem wydaje się 4.08 – 4.10, natomiast w średnim terminie niewykluczony jest test 4.05 i 4.00.

EUR/PLN dzienny | Kliknij by powiększyć!

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

invest

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here