Naga MarketsNotowania EUR/PLN w trakcie sesji środowej kontynuują osunięcia, dzięki czemu udało się nam pokonać pozom czerwcowych dołków. W efekcie zejście pod wsparcie 4.3132 plasuje cenę najniżej od drugiej połowy kwietnia bieżącego roku:

EUR/PLN D1
EUR/PLN D1

Przesuwając jednak trochę kreski na wykresie widzimy, że w grze cały czas pozostaje okrągłe wsparcie 4.30, z którym cena na pewno nie poradzi sobie tak łatwo jak z poziomami narysowanymi powyżej. Warto jednocześnie zauważyć, że dzisiaj walczymy z 61.8% zniesienia wzrostów kwietniowo-majowych, które w czerwcu zatrzymały osunięcia niemal w punkt. Najważniejsze będzie więc zamknięcie świeczki środowej oraz obserwacja jak cena zachowa się nad 4.30:

EUR/PLN D1 z innej perspektywy
EUR/PLN D1 z innej perspektywy

Inwestuj w umocnienie złotego razem z rachunkiem ZERO SPREAD – sprawdź szczegóły!

Na USD/PLN również obserwujemy umocnienie, nie jest ono jednak tak silne. Cena w tym momencie znalazła się na kilkumiesięcznej linii trendu. Jeżeli uda się ją pokonać otrzymamy impuls do dalszych osunięć:

USD/PLN D1
USD/PLN D1

Skąd tak nagłe umocnienie złotówki? Przede wszystkim ze względu na najnowsze propozycje rządu dla frankowiczów – przełożyła się ona nie tylko na wzmocnienie PLN, ale również i wyceny banków oraz rynku papierów dłużnych. Rynek pozytywnie przyjął odejście od obowiązkowego przewalutowania, niepewną pozostaje jednak cały czas wzrost wymogów kapitałowych nakładanych na banki i to jak skuteczne okażą się zachęty do restrukturyzowania kredytów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli będzie podtrzymywane ciągłe napięcie medialne wokół franków, a “ustawa spredowa” przejdzie mniej więcej w obecnej formie, można założyć, że inicjatywa banków jeśli chodzi o dogadywanie się z klientami w kwestii restrukturyzacji i przewalutowania będzie wysoka. Może i frankowicze są niezadowoleni, ale to podejście władz ma korzystny wpływ na giełdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here