Naga MarketsZłotówka na minimach z 2016 roku: Kurs dolara i euro nie potrafią się zatrzymać!Globalny rynek walutowy wydaje się niewzruszony nawet w obliczu niestandardowych działań banków centralnych. Inwestorzy światowi nadal uciekają w amerykańskiego dolara, który obecnie jest istotną bezpieczną przystanią. Natomiast waluty uznawane za bardziej ryzykowne – w tym polski złoty – pozostają pod dużą presją podaży. 


Kurs złotego na minimach z 2016 roku

Dzisiaj rano niewiele się w tym zakresie zmienia. Wartość indeksu BOSSAPLN kontynuuje ruch w dół i obecnie porusza się w okolicach 84,50 pkt. Tym samym, notowania tego indeksu poruszają się już w okolicach lokalnych minimów z 2016 roku.

To właśnie w 2016 roku wartość indeksu BOSSAPLN aż trzykrotnie testowała okolice 84-85 pkt. jako techniczne wsparcie. Wtedy zostało ono wybronione, co daje nadzieje także inwestorom na wykresie BOSSAPLN obecnie. Niemniej, nie można także wykluczyć scenariusza, w którym wartość tego indeksu będzie testować wspomniany poziom wsparcia kilkakrotnie – zwłaszcza jeśli pesymizm na globalnych rynkach będzie się utrzymywać jeszcze przez jakiś czas.

Notowania BOSSAPLN - dane tygodniowe
Notowania BOSSAPLN – dane tygodniowe

Kurs dolara pokonuje 4,20 zł, a kurs euro wybija 4,55 zł

Słabość złotego widać w relacji do głównych globalnych walut. W ostatnich dniach notowania USD/PLN przekroczyły barierę 4,00 i dzisiaj rano oscyluje w okolicach 4,15-4,17. Z kolei notowania EUR/PLN wczoraj dynamicznie przekroczyły poziom 4,50 i dzisiaj poruszają się powyżej tego poziomu.

W obecnej sytuacji na globalnych rynkach finansowych, dane makroekonomiczne schodzą na dalszy plan, a inwestorzy na rynku PLN znajdują się pod dużym wpływem nastrojów na rynku światowym.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here