Naga MarketsKurs euro może spaść nawet do 4,40 PLN - uważa PekaoKurs euro w relacji do złotego spadł w zeszłym tygodniu pod poziom 4,50 zł i utrzymał się pod nim do końca piątkowej sesji. Analitycy banku Pekao uważają, że krajowa waluta może się dalej umacniać, co dawałoby szansę na ruch pary walutowej EUR/PLN do poziomu 4,40 za euro.

  • Polski złoty ma sobą dobry tydzień
  • Krajowa waluta może dalej zyskiwać względem euro
  • NBP nie ustalił kursu EUR/PLN, w który celuje

NBP nie zareagował na umocnienie się złotego

– Dla złotego mijający tydzień był bardzo dobrym – notowania polskiej waluty względem euro po raz pierwszy w tym roku znalazły się poniżej poziomu 4,50 za euro i nie spotkało się to (wbrew spekulacjom niektórych uczestników rynku) z jakąkolwiek reakcją NBP – zauważa Pekao.

Te artykuły również Cię zainteresują
W piątek miała miejsca konferencja prasowa z udziałem prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Na konferencji dodatkowo potwierdziło się zrelaksowane nastawienia banku do kwestii kursowych, zauważa Pekao.

Zdaje się, że krajowy bank centralny nie ustalił kursu EUR/PLN, w który celuje. Kwestia interwencji na rynku była omawiana w czasie przeszłym, jako działania, które miały zapobiec skokowemu umocnieniu złotego i w tym się sprawdziły.

– Taką retorykę [NBP] rynek powinien odebrać jako przyzwolenie na dalszą aprecjację, co najmniej w kierunku poziomu 4,40 za euro. Niewielka zmiana wyceny złotego względem koszyka walut, dobre krótkookresowe wyniki gospodarcze i brak (jak na razie) trzeciej fali COVID-19 przemawiają za utrzymaniem podejścia ‘wait and see’ w polityce kursowej i walutowej – prognozuje Pekao.

Kurs euro (EUR/PLN) pokonał 200-dniową średnią

W minionym tygodniu notowania euro w relacji do złotego z impetem spadły do 200-dniowej średniej, która zadziałała jako wsparcie. Jednakże, odbicie na parze walutowej EUR/PLN okazało się krótkotrwałe.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, sprzedający wrócili na rynek w piątek, a także utrzymali kontrolę podczas wczorajszej sesji. To właśnie w poniedziałek zamknięcie dnia miało miejsce pod 200-dniową średnią, co wskazuje na jej przełamanie. Najbliższe krótkoterminowe wsparcie wypada teraz w okolicach poziomu 4,46 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw prognozy | comparic pl | usd online | biomed lublin gpw | pkn orlen cena akcji | notowania jsw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here