Naga MarketsDziś po południu agencja Standard and Poor’s obniżyła prognozę procentowej zmiany polskiego PKB za rok 2016. Okrojone zostały również prognozy na rok 2017. Mimo teoretycznie złych wieści z zagranicy polska złotówka pozostaje niewzruszona.


Zmiana prognoz Standard&Poor’s – agencji zaliczanej do Wielkiej Trójki, z której osądem liczą się inwestorzy z całego świata – najwyraźniej nie zaszkodziła polskiej walucie. Najnowsza, wtorkowa decyzja agencji ratingowej zakłada obniżenie zakłądanego poziomu wzrostu PKB w naszym kraju z 3,0 do 2,8% w 2016 roku. Okrojeniu uległy prognozy na rok 2017 – według analitykó Standard&Poor’s polska gospodarka rozwinie się w kolejnych dwunastu miesiącach o 3,2%, nie jak przekonywano w grudniu 3,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że zagraniczni inwestorzy wciąż pamiętają o grudniowym utrzymaniu polskiego ratingu na niezmienionym poziomie BBB+. Wówczas perspektywa ratingu zmieniona została do stabilnej, co odczytane było jako umiarkowanie pozytywny sygnał.

Na wykresach najpopularniejszych crossów złotówki nie widać oznak paniki – pomimo tego, że w ten piątek poznamy stanowisko kolejnych dwóch dużych agencji: Moody’s oraz Fitch.

EUR/PLN

Po poniedziałkowej korekcie wzrostowej, na EUR/PLN znów przeważają niedźwiedzie. Test średniej ruchomej z ostatnich ośmiu sesji może wskazywać na kontynuację spadków EUR/PLN.
Po poniedziałkowej korekcie wzrostowej, na EUR/PLN znów przeważają niedźwiedzie. Test średniej ruchomej z ostatnich ośmiu sesji może wskazywać na kontynuację spadków EUR/PLN.

Więcej informacji znajdziesz w artykule Rzut okiem na złotówkę – CHFPLN, GBPPLN, USDPLN 10 stycznia 2017 >>>

USD/PLN

Podobnie jak w przypadku EUR/PLN, sytuacja na wykresie USD/PLN faworyzuje niedźwiedzie. Negatywnym sygnałem dla sprzedających może być brak przebicia strefy wsparcia w rejonie 4,1050
Podobnie jak w przypadku EUR/PLN, sytuacja na wykresie USD/PLN faworyzuje niedźwiedzie. Negatywnym sygnałem dla sprzedających może być brak przebicia strefy wsparcia w rejonie 4,1050Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here