Naga Marketssztabki złotaZłoto pozostaję pod presją ze względu na obawy o zaostrzenie polityki pieniężnej przez Fed i ponowne umocnienie dolara amerykańskiego (USD). Niemniej jednak cena żółtego kruszcu powinna wzrosnąć do 2000 USD za uncję do końca 2021 r., uważają eksperci z Goldman Sachs. Dodatkowo rekordowo niskie 10-letnie realne oprocentowanie obligacji w USA powinno ograniczyć wszelką znaczącą wyprzedaż z obecnego poziomu, zdaniem strategów z ANZ Banku. Kurs XAU/USD konsoliduje we wtorek w okolicach poziomu 1800 USD za uncję.

Prognoza cen złota: XAU/USD może wzrosnąć do 2000 USD do końca 2021 r. – Goldman Sachs

W najnowszym komunikacie analitycy Goldman Sachs stwierdzili, że cena złota wciąż może wzrosnąć do poziomu 2000 USD do końca tego roku.Oczekujemy umiarkowanego wzrostu kursu XAU/USD w scenariuszu nieco słabszego dolara i dalszego ożywienia popytu na rynkach wschodzących – napisano w raporcie.

Aby cena złota mogła znacząco wzrosnąć, musi nastąpić ogólne zdarzenie związane z silnym wzrostem awersji do ryzyka, co w konsekwencji wywoła popyt na zabezpieczenie przed inflacją – dodano.

Spadek rentowności w USA chroni spadki na XAU/USD – ANZ

Rekordowo niskie 10-letnie realne rentowności w USA wspierają złoto, gdy Fed debatuje nad ograniczeniem zakupów aktywów. Wydaje się jednak, że podwyższone oczekiwania inflacyjne mają ograniczony wpływ – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów wysokie wyceny akcji zwiększają ryzyko korekty rynkowej. Może to zachęcić inwestorów do posiadania bezpiecznych aktywów. Jednak odnowiona siła USD to kluczowa przeszkoda dla dalszych wzrostów żółtego metalu. Dodatkowo jastrzębie komentarze Fed mogą wesprzeć USD i obniżyć ceny XAU/USD.

Pomimo niskich stóp procentowych i łagodnego stanowiska banków centralnych popyt inwestycyjny nie rośnie. Przepływy ETF w złocie i srebrze pozostają ograniczone. Inwestycje detaliczne wykazują pewne zachęcające oznaki, a sprzedaż złotych monet z amerykańskim orłem wzrosła o 19% od początku roku.

Popyt fizyczny odradza się zarówno w Chinach, jak iw Indiach, a premia spot staje się dodatnia w obu krajach. Import do Chin rośnie w tym roku po znacznym spadku w zeszłym roku – podsumowano.

invest
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bank handlowy akcje | giełda biomed | dax 30 | intercars gpw | eurpln stooq | pgnig akcje kupno | kruk akcje wykres |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here