Naga MarketsZłoto znowu po 2000 USD? Tak uważa Goldman SachsCena złota uwięziona jest obecnie między wsparciem a oporem i oscyluje w okolicach poziomu 1800 USD za uncję. Goldman Sachs uważa, że złoto (XAU/USD) może wzrosnąć do 2000 USD.

Złoto “gwałtownie odbije” wg Goldman Sachs  

Goldman Sachs rozgląda się za surowcami, które po niedawnej wyprzedaży będą mogły „gwałtownie odbić”.Analitycy Goldmana zastrzegają w swoich prognozach, że te nie uwzględniają szeroko zakrojonych lockdownów z powodu rozprzestrzeniania się wariantu delta koronawirusa. GS nie spodziewa się jednak powszechnych blokad.

Gdyby jednak do nich doszło, mogłoby to opóźnić szybkie odbicie o sześć do ośmiu tygodni, uważa Goldman Sachs, powołując się na przeszłe doświadczenia.

Mając na uwadze powyższe, GS powtarza tak naprawdę swoje ostatnie prognozy, a mianowicie 2000 USD za uncję w horyzoncie 3, 6 i 12 miesięcy.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Sytuacja techniczna na XAU/USD

Notowania złota pokonały w tym miesiącu kluczowy obszar oporu w obrębie poziomu 1800 USD za uncję. W rezultacie kurs XAU/USD wyznaczył maksima na poziomie 1834 USD. 

Byki zostały jednak powstrzymane przez dynamiczny opór w postaci 200-dniowej średniej. Obecnie cena pozostaje uwięziona między tą średnią, a poziomem 1800 USD/oz, który dodatkowo zbiega się ze średnią 20 oraz 100-dniową.

Wybicie w górę otwierałoby drogę do strefy przy 1860 USD/oz. Z kolei przełamanie konfluencji wsparcia odsłoniłoby obszar w obrębie 1760 USD/oz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | ciech kurs | notowania lpp | akcje pkn orlen prognozy | intercars notowania | kurs usd online | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here