Naga MarketsZłoto zmierza w kierunku 1900 dol. Trump wysyła sprzeczne sygnały Cena złota w czwartek rano wzrasta powyżej 1890 dol. za uncję kontynuując wzrost ze środy i zmierzając w kierunku kluczowego oporu na 1900 dol., którego kurs złota nie pokonał od ponad dwóch tygodni.

  • Donald Trump stwierdził na Twitterze, że “Czuje się dobrze!” po zaledwie kilku dniach od zakażenia koronawirusem
  • Minutki Fed nie przyniosły zbyt wielu informacji dotyczących inflacji
  • W czwartek opublikowane zostaną nowe dane dot. rynku pracy w USA

Złoto powyże 1890 dol. za uncję

Cena złota spot w czwartek rano wzrasta do 1894 dol. za uncję notując wzrost o 0,34%. Notowania kruszcu zakończyły poprzednią środową sesję zwyżką o 0,50%.

Złoto zmierza w kierunku 1900 dol. Trump wysyła sprzeczne sygnały
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Kurs ceny złota nadal jednak nie odzyskał nawet połowy straty jaką zaliczył we wtorek opadając o 1,84% do 1878,17 dol.

Zarówno w środę, jak i w czwartek rano, wzrosty złota wspierał osłabiający się USD. Indeks dolara opada w czwartek rano o 0,07% do 93,54 pkt.

Złoto zmierza w kierunku 1900 dol. Trump wysyła sprzeczne sygnały
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

– Zachowanie amerykańskiego dolara i jego wpływ na skłonność inwestorów do ryzyka będzie dyktować ruchy złota. – zauważył Daniel Hynes, analityk ANZ.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, chwilę po opuszczeniu szpitala we wtorek po krótkotrwałej kuracji na koronawirusa, ogłosił, że przekłada negocjacje związane z nowym pakietem stymulacji fiskalnej na okres po wyborach prezydenckich planowanych na 3 lipca.

Trump nie byłby sobą, gdyby nie zasiał odrobiny sprzeczności, zatem w środę ogłosił na Twitterze, że Kongres powinien przepchnąć ustawę, która zagwarantuje środki dla linii lotniczych i małych przedsiębiorstw, a także czeki dla obywateli opiewające na 1200 dol.

Zobacz również: Złoto znów poniżej 1900 dol. Zapowiedź Trumpa ciosem we wzrosty kruszcu

Plus500

Sytuacja na rynku pracy w USA zmierza ku poprawie

W czwartek opublikowane zostaną dane dotyczące sytuacji rynku pracy w USA i liczby podań o zasiłki dla bezrobotnych w zeszłym tygodniu. Analitycy spodziewają się spadku liczby nowych zgłoszeń, jednak podania czekające na rozstrzygnięcie zapewne nadal przekraczać będą 10 mln.

Złoto zmierza w kierunku 1900 dol. Trump wysyła sprzeczne sygnały
Liczba nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych. Źródło: investing.com

Minutki Fed dotyczące spotkania, które odbyło się 15-16 września, przyniosły niewiele kluczowych informacji. Przede wszystkim członkowie rady Fed stwierdzili, że odbudowa gospodarcza przebiega w szybkim tempie z uwagi na wsparcie fiskalne ze strony amerykańskiego rządu. Wyrazili także zaniepokojenie co do tego, czy kolejna transza pomocy pojawi się w odpowiednim momencie.

– Brak dalszego wsparcia fiskalnego zaostrzy ekonomiczne negatywne skutki wśród mniejszości i społeczności o niskim dochodzie – można przeczytać w raporcie ze spotkania.

Fed już wcześniej stwierdził, że postrzega cel inflacyjny w nowy sposób: stopa inflacji ma wynosić przeciętnie 2% w długim terminie. Niektórzy członkowie Fed uznali, że bank centralny mierzy teraz w inflację przynajmniej na poziomie 2%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here