Naga Markets



Złoto ze wzrostem importu do ChinSytuacja na rynku złota w bieżącym tygodniu nie budzi większych niespodzianek. Notowania kruszcu po raz kolejny nie zdołały pokonać technicznego oporu, wyznaczonego przez linię średnioterminowego trendu spadkowego – i w rezultacie skierowały się w dół, obecnie oscylując w rejonie 1840 USD za uncję.

Złoto nie zdołało pokonać technicznego oporu

Dzisiaj presję spadkową na notowania złota wywiera wzrost wartości amerykańskiego dolara. Pomijając kwestie krótkoterminowe, ogólne fundamenty rynku złota pozostają solidne. Wczoraj pojawiły się dane pokazujące 71-procentowy wzrost importu złota do Chin przez Hongkong w grudniu 2020 r. w ujęciu mdm. O ile jeszcze w listopadzie wynosił on 3,283 tony, to w grudniu już 5,609 ton.

Te artykuły również Cię zainteresują




Notowania złota – dane dzienne

Chiny nie publikują swoich danych dotyczących całkowitego importu złota, więc informacje przekazywane przez Hongkong są najbardziej dokładnym odzwierciedleniem tendencji dotyczących zakupów kruszcu w tym kraju.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones industrial | wartosc dolara | bitcoin aktualności | bitcoin | notowanie bitcoin |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here