Naga MarketsKurs złota (XAU/USD) utrzyma stabilny wzrost przez ujemne stopy na świecieStratedzy z TD Securities uważają, że złoto przyciągnie inwestorów szukających zabezpieczenia przed ujemnymi rzeczywistymi stopami procentowymi i nie zgadzają się z tymi, którzy sprzedają żółty kruszec ze względu na zwiększony apetyt na ryzyko. W ich ocenie ostatnie posiedzenie Fedu, który zobowiązał się do dalszego wspierania gospodarki i utrzymania niskich stóp przynajmniej do 2022 roku powinno wesprzeć dalszą aprecjację żółtego metalu. Kurs XAU/USD zakończył tydzień ponad 2,5 procentowym wzrostem na poziomie 1730 USD za uncję.

  • Fed nie wyklucza zwiększenia QE i wprowadzenia kontroli krzywej dochodowości
  • Złoto pozostaje w konsolidacji cenowej przy tegorocznych szczytach
  • Rekordowo niskie stopy wesprą wzrost cen złota w długim terminie

Złoto: Byki torują drogę – TDS

Spotkanie FOMC dostarczyło niewiele nowych informacji, poza oświadczeniem sugerującym, że w niedługim czasie może nastąpić wzrost skali QE. Jednak przewodniczący Powell potwierdził nasze oczekiwania – Fed utrzyma swoją luźną politykę w dającej się przewidzieć przyszłości, a nawet może wykorzystać więcej narzędzi (takich jak kontrola krzywej dochodowości) w celu wsparcia rentowności w obliczu ogromnych emisji skarbowych – napisano w raporcie.

W ostatnich tygodniach złoto pozostawało w konsolidacji cenowej niedaleko lokalnych szczytów. W ocenie ekspertów u progu wybuchu „drugiej fali” zachorowań na COVID-19 żółty metal nie zyskuje tak mocno jak niektórzy by tego oczekiwali.

W końcu inwestujący w złoto nauczyli się, że szlachetny metal nie chroni przed wstrząsem deflacyjnym typu pandemia. Uważamy, że w danych dotyczących skali zarażenia nie ma żadnych nowych informacji, dlatego odradzamy interpretowanie tej narracji jako trwałego czynnika napędzającego ceny kruszcu. W tym kontekście zwolennicy systematycznych trendów utrzymują sentyment wzrostowy w stosunku do złota, przy rosnącym poziomie zlikwidowanych przeszkód – dodano.

Ostatnie tygodnie budziły szeroką wątpliwość co do trwałości hossy na żółtym metalu. W końcu trudno uzasadnić jego zakup, gdy globalne indeksy akcyjne rosną w rekordowym tempie.

Ci, którzy sprzedają złoto w odpowiedzi na rosnący apetyt na ryzyko niewłaściwie dyskontują implikacje makroekonomiczne wynikające z działań podjętych przez Fed. Nadal oczekujemy, że kapitał będzie szukał schronienia w złocie przed długim okresem ujemnych realnych stóp procentowych – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here