Naga MarketsCena złota najwyżej od listopada 2012 r. XAU/USD rośnie o 9%Kryzys gospodarczy wywołany globalną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmusił decydentów politycznych do podjęcia radykalnych środków. W związku z piętrzącymi się obawami o kondycję światowej gospodarki po ustaniu lockdownu, wiele banków centralnych obniżyło stopy procentowe i rozpoczęło bądź zwiększyło już istniejące dodruki pieniędzy. To wszystko sprawiło, że na wartości zyskiwać zaczęły aktywa, które wśród inwestorów postrzegane są jako tzw. Bezpieczne Przystanie.

  • Złoto znów sprawdziło się jako Safe Haven
  • Cena złota najwyżej od listopada 2012 r.
  • XAU/USD rośnie w kwietniu o 9%

Cena złota kończy najlepszy miesiąc od lat

Wśród aktywów, które zauważalnie zyskały na obecnym kryzysie bez wątpienia wymienić możemy waluty jak dolar amerykański, euro, frank szwajcarski i jen japoński. Zauważalne wzrosty dostrzec można także na notowaniach złota, które zbliża się do najlepszego miesiąca od lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś ostatnia sesja handlowa kwietnia. W ciagu mijającego miesiąca cena złota wzrosła o ponad 140 dolarów(choć w skrajnym momencie zasięg wzrostów przekraczał 170 dolarów) co stanowi niemal 9% (choć w skrajnym momencie było to blisko 11%).

Oznacza to, że w ujęciu procentowym złoto kończy właśnie najlepszy miesiąc od lutego 2016 r., kiedy to cena kruszcu wzrastała o 10,77%. Wówczas odbywało się to jednak na o wiele niższych poziomach. Fakt ten sprawia, że pod względem nominalnym obecny miesiąc jest najlepszym od stycznia 2012 r., kiedy cena złota wzrosła o ponad 172 dolary.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do analizy technicznej

Cena złota najwyżej od listopada 2012 r. XAU/USD rośnie o 9%
GOLD Monthly

To jeszcze nie koniec wzrostów na rynku złota

Edward Moya, starszy analityk rynku w Oanda Corp uważa, że złoto zostało uwięzione między pojawiającymi się raz na jakiś czas, dobrymi wiadomościami dot. walki z pandemią a kolejnym łagodzeniem polityki monetarnej banków centralnych. Wskazuje on jednak, że Fed wyraził się jasno, że nie skończyli z ogłaszaniem nowych środków stymulacyjnych, co w jego ocenie powinno przyczynić się do dalszej aprecjacji ceny kruszcu.

Prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej wielokrotnie określał stanowisko polityczne jako właściwe, zauważając, że Fed obiecał utrzymać stopy bliskie zeru, dopóki nie będzie przekonany, że gospodarka jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów banku centralnego w zakresie maksymalnego zatrudnienia i stabilności cen.

Zobacz także: Amerykańska gospodarka kurczy się najszybciej od 2009 r.

Moya uważa, że aktywność gospodarcza nie powróci do poziomu sprzed kryzysu przez co najmniej rok, a to powinno zapewnić mocne zaplecze dla złota.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOEX miał 20,2 mln zł zysku netto, 38,26 mln zł EBITDA w 2019 r.
Następny artykułSprzedaż Marie Brizard w Polsce spadła o 25,7% r/r do 5,7 mln euro w I kw. 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here