Naga MarketsCena złota spadła w czwartek o niemal 38 dolarów, co stanowiło blisko 2 proc. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że notowania złotego kruszcu są na najlepszej drodze do ustanowienia największego tygodniowego spadku od początku marca br. Ma to związek z obawami inwestorów o potencjalne przez banki centralne bodźców monetarnych, do czego skłaniać ma decydentów ożywienie gospodarcze.

Fed zagraża dalszym wzrostom złota 

Ekonomiści zwracają uwagę, że amerykańska Rezerwa Federalna może przyspieszyć termin ograniczania zakupów obligacji. W ubiegłym miesiącu firmy usługowe rozwijały się bowiem w najszybszym tempie w historii, co podkreśla wzrost aktywności biznesowej w całej gospodarce. Ponadto, instytut nadawczy ADP poinformował, że amerykańskie firmy stworzyły w maju najwięcej miejsc pracy od prawie roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes nowojorskiego Fedu John Williams powiedział, że nie jest to odpowiedni moment na dostosowanie programu skupu obligacji przez bank centralny USA, ale rozsądne jest, aby urzędnicy rozważali taką opcje na przyszłość. Jest to następstwem komentarza jego odpowiednika z Filadelfii, Patricka Harkera, który powiedział, że należy “powoli, ostrożnie” wycofywać się z zakupów w odpowiednim czasie.

W trakcie piątkowego handlu inwestorzy skupiać się będą głównie na raporcie amerykańskiego biura pracy nt. zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

– Znacznie mocniejszy raport ADP private payrolls sugeruje, że piątkowe nonfarm payrolls również mogą przynieść pozytywne niespodzianki – powiedziała Margaret Yang, strateg DailyFX.

Biorąc pod uwagę zmienność na rynku złota, warto zwrócić uwagę, że obecny tydzień jest najgorszym na tym rynku od początku marca br.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i rozpocznij swoją przygodę z inwestowaniem

Autor poleca również:

invest

NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza giełdowa | akcje polenergia | cena akcji pgnig | kruk akcje | co znaczy blik | pgnig notowania | dolar online | akcje dom development |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCCC ma umowy sprzedaży 100% udziałów NG2 Suisse za ok. 14-15 mln CHF
Następny artykułKopanie etheru (ETH) na laptopie? Norton chce to ułatwić 13 mln swoich użytkowników
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here