Naga MarketsZłoto zaczyna od wzrostówNotowania złota rozpoczęły bieżący rok silnym wzrostowym akcentem. Cena tego kruszcu wczoraj zwyżkowała o ponad 2%, co na mało zmiennym rynku złota jest znaczącym wynikiem. W rezultacie, notowania złota nie tylko otworzyły się wczoraj delikatną luką wzrostową, ale także dotarły do okolic 1946-1947 USD za uncję, czyli do najwyższego poziomu od 9 września.

Złoto nadal pnie się do góry

Dzisiaj ruch cen złota w górę jest kontynuowany, a notowania kruszcu poruszają się już w rejonie 1950 USD za uncję. Siła kupujących na rynku żółtego kruszcu się więc utrzymuje, a wsparciem dla nich pozostaje m.in. słabość amerykańskiego dolara, z którym złoto jest negatywnie skorelowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Sytuacja na rynkach walutowych ma duży wpływ na złoto, jednak niezależnie od bieżących doniesień, kilka czynników wspiera stronę popytową na tym rynku w najbliższym czasie. Należą do nich: zapowiadane dalsze wsparcie fiskalne w największych gospodarkach świata, utrzymywanie się niskich stóp procentowych oraz obawy przed inflacją. Poza tym, złoto zyskuje na swoim statusie bezpiecznej przystani, zwłaszcza w obliczu ostatnio wykrytych nowych mutacji koronawirusa i obaw o skutki nowych restrykcji na globalną gospodarkę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here