Naga MarketsMiniony tydzień na rynku złota był zdominowany przez byki. Poziom 1245 USD został kolejny raz obroniony co poskutkowało odwrotem niedźwiedzi i dwoma potężnymi impulsami wzrostowymi, które wybiły poprzednie szczyty i zrespektowały poziom 1272 USD. Niezwykle ciekawy był natomiast koniec tygodnia w obliczu comiesięcznych danych z amerykańskiego rynku pracy.

Bardzo słabe dane z sektora pozarolniczego zostały całkowicie przyćmione przez zmianę stopy bezrobocia, która spadła do 4.5%! wobec oczekiwań na poziomie 4.7%. Rynek szybko zdyskontował tą informację zbijając cenę  o blisko 20 USD w ciągu zaledwie pięciu godzin. Na ten moment inwestorzy dalej są niepewni, co do przyszłego kierunku. Wróciliśmy do konsolidacji między poziomami 1245-1260 USD.

Dodatkowo coraz mocniejszy dolar sprawia, że obecna hossa na złocie staje pod dużym znakiem zapytania…

Przed nami bardzo ciekawy okres, który prawdopodobnie zdecyduje o trendzie w średnim terminie. Moim zdaniem nadchodzący tydzień zostanie zdominowany przez niedźwiedzie. Wszystko zależy od trzech poziomów na których będą bronić się kupujący. Wyznaczone metodami Fibonacciego oraz price action strefy popytowe są warte obserwacji w najbliższym tygodniu.

Predykcja na nadchodzący tydzień

Mocny dolar i dane z amerykańskiego rynku pracy sprzyjają stronie sprzedających. Wybicie dolnej granicy konsolidacji na poziomie 1245/1243USD otworzy im drogę do poziomu 1225USD. Jeżeli wsparcie na 1225USD wytrzyma natarcie możemy spodziewać się nowych szczytów. Jeżeli 1225USD upadnie otworzy się droga do dna z początku marca znajdującego się w okolicach psychologicznego poziomu 1200USD.

Michał Pająktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here