Naga MarketsCena złota pozostaje wysoka. Żółty kruszec zabezpieczy kapitał przed ujemnymi stopamiInwestorzy zlikwidowali część swoich długich pozycji na złocie w ubiegłym tygodniu, ponieważ mają pewne obawy dotyczące trwałości ostatniej hossy na metalach szlachetnych. Niemniej strategowie z TD Securities uważają, że okres ujemnych stóp pozostanie z nami na dłużej, a zatem żółty metal powinien stanowić solidne zabezpieczenie dla innych inwestycji. Jednocześnie eksperci z OCBC wskazują na poziom 1750 USD za uncję jako kluczowy opór cenowy. Kurs złota (XAU/USD) spada w poniedziałek i kosztuje około 1720 USD za uncję.

  • Wzrosty na Wall Street hamują wzrost cen złota
  • Żółty kruszec zabezpiecza przed ultra luźną polityką banków centralnych
  • Poziom 1750 USD za uncję stanowi istotny opór cenowy

Złoto chroni przez ujemnymi stopami procentowymi – TDS

Zarządzający portfelami instytucjonalnymi zlikwidowali w minionym tygodniu część swoich długich pozycji na złocie jednocześnie dodając pewne shorty, ponieważ pojawiły się obawy dotyczące trwałości hossy na żółtym metalu. W końcu globalne indeksy akcji rosną w rekordowym tempie, co prowadzi do odwrócenia od bezpiecznych przystaniu i stłumienia apetytu na złoto – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów zmiana sentymentu do ryzyka na rynkach była głównym czynnikiem powodującym likwidację długich pozycji na złocie w ostatnim tygodniu.

Powtarzamy jednak, że ci, którzy sprzedają żółty kruszec w reakcji na mniejsze ryzyko, niewłaściwie dyskredytują implikacje makroekonomiczne – dodano.

Luźna polityka FED powinna utrzymać wysokie ceny złota w długim terminie

Według TDS, Rezerwa Federalna utrzyma swoją luźną politykę w dającej się przewidzieć przyszłości, a nawet może wykorzystać więcej narzędzi do wsparcia rentowności przy ogromnej podaży na rynku obligacji.

Nadal oczekujemy, że zarządzający portfelami instytucjonalnymi będą starali się chronić swój kapitał przed przedłużającym się okresem ujemnych realnych stóp poprzez zakup żółtego kruszcu – zauważono.

Złoto musi stawić czoła silnemu oporowi na 1750 USD – OCBC

Howie Lee, ekonomista z OCBC Banku, zauważa, że żółty metal utrzymuje się niedaleko tegorocznego szczytu 1765 USD w wyniku obaw o drugą falę zachorowań na koronawirusa. Jednocześnie dostrzega silny opór na poziomie 1750 USD.

Złoto gwałtownie spadło poniżej poziomu 1700 USD tydzień temu, ale odbiło się mocno, gdy druga fala zarażenia Covid-19 może ponownie dotknąć USA i Chiny. Nastroje sprzyjające ryzyku powinny wspierać wzrost cen metalu szlachetnego w tym tygodniu, chociaż nadal obserwujemy silny opór na poziomie 1750 USD za uncję – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here