Naga MarketsSztaby złota ułożone w mozaikęWiele wskazuje na to, że złoto po ponad 120 dniach spadków i konsolidacji trwającej od końca sierpnia w końcu znalazło swój dołek. Niemniej jednak po zeszłotygodniowym rajdzie byków wiele wskazuje na potencjalną korektę wzrostów. 


Cenny kruszec wybił konsolidację w formie szerokiego kanału spadkowego, budowanego przez cały wrzesień. Wzrostom cen złota sprzyjały również ostatnie spadki wycen indeksów, które doprowadziły do ponownego uznania żółtego metalu za aktywo bezpieczne, do którego ucieka się w momentach kryzysu na rynkach finansowych.

Wykres złota z nałożoną siatką Fibonacciego
źródło: TradingView

Przeczytaj również: Złoto odżyło. Ale czy na dobre?

Cena kruszcu dotarła do ekspansji 100 procent, budując tym samym strukturę 1 do 1. Dodatkowo, okolice 1230 dolarów wzmocnione są zniesieniem 38,2 tegorocznych spadków oraz minimum z grudnia zeszłego roku na poziomie 1236 USD. Zbieg tych trzech poziomów powoduje, że w połączeniu z zauważalnym odprężeniem na rynku złoto ma szansę na korektę ostatnich wzrostów.

Cena złota z nałożoną siatką Fibonacciego wyznaczającą potencjalny poziom docelowy dla spadków
źródło: TradingView

Zasięg potencjalnych spadków sięga poziomu 1205 USD, gdzie bliskość równego, psychologicznego poziomu zbiega się ze zniesieniem 38,2 wzrostów od 16 sierpnia tego roku.

Krótkie pozycje na złocie otworzyłem w ramach trwającego konkursu ING. Dołącz do rywalizacji i zawalcz o atrakcyjne nagrody. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here