Naga Marketssztaba złota leżąca na złotych monetachObecny moment na rynku nie należy do najłatwiejszych zarówno z gospodarczego punktu widzenia – jak i dla samych inwestorów. Widać to chociażby po kursie złota, które przechodzi ogromną zmienność i wahania. Ostatnie dwa tygodnie dla złota to zakres 250 dolarów ruchu, czego inwestorzy będący krócej niż kilka lat na rynku mogą nie pamiętać z historycznych ruchów. W tym momencie kurs dociera do poziomu 1498 dolarów za uncję a zmienność na nadchodzący tydzień handlu zapowiada się równie ciekawie. Spójrzmy zatem na wykres D1 metalu szlachetnego. 


Złoto reaguje na wsparcie – metal szlachetny na wykresie D1

Podczas mijającego już tygodnia handlowego inwestorzy mogli zauważyć sporą zmienność na metalu szlachetnym – a dalsza duża zmienność zdaje się szykować też na kolejny. W tym czasie wahania złota są na tyle duże, że trudno jednoznacznie określić panujący sentyment, jednak jedyne co jest pewne, to fakt, że walor przetestował ważne wsparcie wytyczane z interwału czasowego D1. Jest nim poziom 1450 dolarów i nadal będzie to dla wykresy układ wspierający dalsze wzrosty.

Zobacz również: Kurs funta jednym z najwiekszych przegranych tygodnia! Dolar znów najsilniejszą walutą G8

Na załączonym wykresie widać najważniejsze poziomy dla dalszego handlu na metalu szlachetnym. Zdaje się, że ostatnio przetestowany poziom stanie się bazą dla dalszych wzrostów – dlatego też inwestorzy powinni skupić się na szukaniu odpowiedniego sygnału zakupowego tak długo, jak długo rynek utrzymuje się powyżej wspomnianej strefy.

wykres Kurs złota D1 21.03.2020
Kurs złota D1 21.03.2020

W przypadku, kiedy strefa zostanie faktycznie utrzymana, powyżej przedstawiony został potencjalny schemat, możliwy do rozegrania. A w nim oczekiwać można będzie cofnięcia do zakresu 1490 USD – 1470 USD, który traktowany powinien być jako box re-akumulacyjny. Stop loss dla takiego rozegrania ulokowany powinien zostać niec poniżej boxa, take profit zaś w okolicach poziomu oporu, którym jest w tym momencie dla wykresu poziom 1550 dolarów za uncję.

Może Cię zainteresować: Polski trader: nadal stawiam na kryptowaluty

Naturalnie – negacją dla przestawionego schematu handlu na przyszły tydzień będzie wyłamanie boxa, lub brak wyhamowania spadków od razu negując te poziomy. Będzie to wówczas jednoznacznie wskazywało na słabość waloru.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here