Naga MarketsZłoto z optymistycznym akcentem, rynek czeka na FOMC minutesPomimo korekty notowań w środę perspektywy na rynku złota nadal rysują się optymistycznie. Uwaga rynku kieruje się na minutki z ostatniego posiedzenia FOMC.

Złoto utrzymuje się nad poziomem 1850 dol.

W środę cena złota spada o około 0,4 proc. do poziomu 1860 USD za uncję, przerywając tym samym serię czterech z rzędu sesji wzrostowych, która doprowadziła do wyjścia górą z formacji klina. Jego górne ograniczenie stanowi teraz pierwszy bastion popytu, którego obrona będzie kluczowa dla dalszych notowań kruszcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Od strony fundamentalnej dla złota ważna jest inflacja. Oczekiwania odnośnie wzrostu cen ustawione są wysoko, a Fed nie planuje zacieśniać polityki pieniężnej, gdyż jako wyznacznik skuteczności polityki pieniężnej stawia sobie poziom zatrudnienia w gospodarce, który wciąż ma się gorzej niż przed pandemią. Niemniej inflacja nie zwalnia, a w takiej sytuacji złoto stanowi bezpieczne, antyinflacyjne aktywo.

W kontekście kształtowania dalszych oczekiwań odnośnie kierunku, w którym podążą notowania złota, interesujący będzie opis dyskusji z ostatniego decyzyjnego posiedzenia FOMC, który poznamy w środę o 20. Z niego dowiemy się, jak poszczególni decydenci widzą dalszy wzrost cen, a w konsekwencji kształt polityki monetarnej. Dalsza chęć do utrzymywania luźnej polityku, pomimo wyższej inflacji będzie wspierała złoto w średnim terminie.


waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazyplus500 | wig20 notowania | pekao akcje | dax index online | kurs pkn | kurs kernel | kurs jena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here