Naga MarketsZłoto z impetem wybija ponad 1900 dol. Trump ma koronawirusaZłoto spot w piątek rano zdecydowanie wybija powyżej psychologicznego oporu powyżej 1900 dol., a uzasadnienia takiej zwyżki szukać można przede wszystkim w recesyjnych nastrojach, które zyskały na sile w Stanach Zjednoczonych w ostatnich dniach.

  • Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przegłosowała nową ustawę zapewniającą wsparcie gospodarcze po załamaniu wywołanym pandemią
  • Demokraci przepchnęli przez Izbę Reprezentantów nowy projekt ustawy zapewniający pakiet stymulacji fiskalnej o wartości 2,2 bln dol.
  • POTUS i Pierwsza Dama z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Złoto przebija psychologiczny opór

Cena złota spot w piątek rano przebija psychologiczną barierę na 1900 dol. za uncję i rośnie nawet do 1917 dol. zyskując w dzisiejszej sesji 0,58%.

Złoto z impetem wybija ponad 1900 dol. Trump ma koronawirusa
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Jeszcze w czwartek złoto pokonało wspomniany opór na 1900 dol., ale w trakcie piątkowej azjatyckiej sesji, czyli wczesnym rankiem w piątek, cena za złoto ponownie spadła poniżej tej granicy. Kurs zszedł do 1889,86 dol., gdzie złapał wiatr w żagle i ponownie wyniesiony został powyżej 1900 dol.

Pakiet stymulacji fiskalnej w USA nieco bliżej

Jednym z głównych rynkowych sentymentów związanych ze wzrostami ceny złota jest ten dotyczący politycznej i gospodarczej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. W czwartek, Izba Reprezentantów stosunkiem głosów 214-207 przepchnęła nową legislatywę, która ma zapewnić 2,2 bln dol. środków na walkę z pandemią koronawirusa.

Warto zaznaczyć, że Izba Reprezentantów w Kongresie zdominowana jest przez Partię Demokratyczną, która przegłosowała swój własny projekt. To nie koniec drogi ustawy i w celu jej ostatecznego zatwierdzenia musi ona przejść m.in. przez Senat, w którym większość mają Republikanie. Ci z kolei uważają, że 2,2 bln dol. to zdecydowanie za dużo i proponują 1,5 bln dol. w ramach dealu. Wspomniane 2,2 bln dol. to i tak o 1 bln dol. mniej niż Demokraci proponowali w maju.

Zastrzyk olbrzymiej ilości gotówki w gospodarkę to widmo inflacji, a oczekiwania wobec wzrostu cen wiążą się z odpływem kapitału w kierunku aktyw “safe haven”. Jednym z nich jest złoto, które dość dobrze zabezpiecza przed utratą wartości kapitału wobec rosnącej inflacji.

Sytuacja na rynku pracy w USA nadal jest nieciekawa, a nowo opublikowane dane dotyczące nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych nie napawają optymizmem. Choć 837 tys. wniosków w zeszłym tygodniu to o 36 tys. mniej niż we wcześniejszym tygodniu, to liczba ta nadal jest duża. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że dane wykazały mniejszą wartość niż 850 tys. przeciętnie zapowiadane przez analityków.

Zobacz również: Szczepionka na koronawirusa oddala się. Moderna nie zrobi jej do 2021 r.

Plus500

Trump ma koronawirusa

Niewątpliwie, tematem nr 1 w mediach będzie teraz informacja o zakażeniu się koronawirusem przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa oraz Pierwszą Damę, Melanię Trump.

Jak twierdzi żona Trumpa, para prezydencka czuje się dobrze.

– Prezydent i Pierwsza Dama czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu podczas swojej rekonwalescencji – stwierdził lekarz prezydenta, komandor dr Sean Conley.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here