Naga MarketsZłoto z formacją podwójnego dna. 1800 USD to średni poziom na 2021 rok - zdaniem Citibanku Notowania złota w marcu wykonały bardzo podręcznikowo wyglądającą formację podwójnego dna. Ostatnie ruchy spadkowe zatrzymują się w rejonie wsparcia 1675 USD. Po fatalnym początku roku, właśnie w tym rejonie podaż zaczyna przejawiać oznaki słabości.

1745 USD kluczowym poziomem

Wskazują na to w swoich najnowszych raportach zarówno analitycy FXStreet jak i ekonomiści z Citibanku. W opracowaniach dla rynku złota, wskazywało się, że strona popytowa zachowa ostrożność przed publikacją zapisków z ostatniego posiedzenia FED. Tak tez się stało. W dodatku słabnie korelacja dolara z rynkiem długu, po tym jak pojawiają się coraz większe problemy z przeprowadzeniem podwyżki podatków. Może to odbić się negatywnie na dolarze, na czym ma skorzystać złoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jako kluczowy poziom wskazuje się okolice 1745 USD czyli górę formacji podwójnego dna. Wybicie tego poziomu powinno przyspieszyć ruch wzrostowy. Nieco bardziej długoterminowe spojrzenie niesie raport Citibanku. Ekonomiści tej instytucji prognozują, że w 2021 roku złoto będzie handlowane na poziomach 1700 – 1900 USD. Ich zdaniem, mocniejsze wzrosty na złocie ograniczy ryzyko zmniejszenie skali skupu aktywów przez FED w drugiej części roku, a także dalszy wzrost rentowności 10 letnich obligacji USA.

Spoglądając na wykres widać, że wspomniana formacja podwójnego dna pojawia się przy dolnej krawędzi kanału spadkowego. Z tej perspektywy widać, że jej aktywacja mogłaby oznaczać sporo większą korektę, której w tym roku jeszcze nie mieliśmy. Zasięg takiej formacji pozwoliłby na spokojne dobrnięcie przynajmniej do okolic 1800 USD czyli średniej ceny w tym roku, na jaką wskazuje Citibank.

gold

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs | index dow jones | kurs akcji biomed lublin | ropa wti kurs | notowania akcji pgnig | us500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here