Naga Marketssztabki złotaKurs złota porusza się w trendzie wzrostowym, a w ubiegłym tygodniu wyznaczony został szczyt przy 1747 USD. Na tak wysokich poziomach złoty kruszec znajdował się ostatnio w 2012 roku. Po ustanowieniu szczytu, na wykresie tygodniowym uformowała się niedźwiedzia formacja kont-trendowa wskazująca na potencjał do korekty. Przeciwna formacja powstała natomiast wczoraj na wykresie dziennym. Gdzie zatem może dalej kierować się XAUUSD?

  • Kurs złota porusza się w trendzie wzrostowym
  • Pin bar na wykresie tygodniowym XAUUSD wskazuje na potencjał do korekty
  • Taka sama formacja na interwale dziennym może wskazywać na wzrost

Sprzeczne pin bary na XAUUSD

Notowania XAUUSD poruszają się w trendzie wzrostowym o czym świadczą coraz wyższe dołki i szczyty zarówno na interwale dziennym jak i tygodniowym. Na wykresie Weekly w zeszłym tygodniu uformował się niedźwiedzi pin bar testujący kluczowy opór przy 1703 USD.

Wspomniany pin bar stanowi formację kontr-trendową, jednakże patrząc na to, jak kurs złota odsunął się od 20-tygodniowej średniej, korekta nie powinna tu budzić zdziwienia.

Wykres tygodniowy kursu złota - 22 kwietnia 2020 r.
Wykres tygodniowy kursu złota – 22 kwietnia 2020 r.

Z kolei po przejściu na wykresie dzienny widzimy, że wczoraj uformował się tam pin bar, który wskazuje na potencjał do wzrostów. Świeca ta ma bowiem niewielki korpus i długi dolny cień, a także testuje lokalne wsparcie w okolicach 1672 USD. Na jej rzecz przemawia ponadto trend wzrostowy.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres dzienny kursu złota - 22 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny kursu złota – 22 kwietnia 2020 r.

Mając na uwadze powyższe, może się okazać, że notowania zgodnie z trendem skierują się na północ do poziomu 1747 USD. Jeśli jednak niedźwiedzie miałyby przejąć kontrolę, potwierdzeniem byłoby zamknięcie tygodnia pod minimami pin bara z tego właśnie interwału (1673 USD).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here