Naga MarketsKurs złota (XAU/USD) będzie kosztował 1800 USD? Notowania kierują się do ważnej strefyKurs złota przez ponad 2 miesiące poruszał się w ograniczonym zakresie. Obecny tydzień przynosi nam jednak wybicie w górę, zgodnie z kierunkiem ruchu, który obowiązywał przed konsolidacją. To z kolei może skłaniać  do rozglądania się za kupnem XAU/USD po ewentualnej korekcie. Ciekawe miejsce stanowić będzie przełamana strefa oporu.

  • Notowania złota w końcu wybiły z dwumiesięcznej konsolidacji
  • Byki otworzyły sobie drogę do poziomu 1800 USD
  • Korekta do przełamanego oporu może zapewnić okazję do kupna

Kupno XAU/USD po korekcie?

Konsolidacja na złocie zaczęła się tworzyć mniej więcej w okolicach drugiej połowy kwietnia br. Notowania poruszały się w niej przez nieco ponad w miesiące.

Jak widać na wykresie dziennym XAU/USD poniżej, cena uwięziona była w zakresie ograniczonym przez dwa obszary:

  • wsparcia w okolicach 1683 USD,
  • oporu w pobliżu 1747 USD.

To właśnie wspomniany wyżej opór bykom udało się pokonać w tym tygodniu. Otworzyli sobie tym samym drzwi do kontynuacji panującego trendu wzrostowego.

Jaki może być cel dla wzrostów? Wykres krótkoterminowy dostarcza nam informacji o pobliskich poziomach oporu. Kluczowy obszar, który może zatrzymać kupujących znajdziemy dopiero w 2012 roku i tworzy go strefa w okolicach 1790 – 1800 USD.  To właśnie tam w pierwszej kolejności mogą zmierzać notowania.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny kursu złota (XAU/USD)

Jednakże, wskakiwanie do pędzącego pociągu przez co rozumiem wejście na rynek z obecnych poziomów może być problematyczne. Trudno bowiem ustalić sensowny poziom, w którym uznamy naszą koncepcję transakcyjną za nieważną.

Jest jednak jeszcze inna opcja, można zaczekać na korektę w kierunku przełamanego obszaru oporu przy 1747 USD, który teraz działa jako wsparcie. Tam będzie można wypatrywać okazji zakupowych, o ile korekta wystąpi i pojawi się sygnał wskazujący na jej zakończenie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here