Naga MarketsZłoto nie może pokonać 1800 USD za uncję. Credit Suisse i Commerzbank celują wyżejZłoto wzrosło wczoraj o 0,84 proc. i znalazło się na poziomach obserwowanych ostatnio blisko 2 miesiące temu. Dziś natomiast notowania XAU/USD niemal dotknęły poziomu 1800 USD za uncję. Byki nie są jednak dziś w stanie pokonać tego okrągłego poziomu.

  • Złotu sprzyja słabszy dolar i nowe mutacje koronawirusa
  • Commerzbank i Credit Suisse w krótkim terminie celują w 1835 USD/oz
  • Notowania XAU/USD były dziś tuż poniżej 1800 USD/oz

Koronawirus i słabszy dolar wsparciem dla złota

Według analityków TMS, złoty sprzyja słabszy ostatnio dolar oraz nowe mutacje wirusa, które mogą zagrozić perspektywom wzrostu gospodarczego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Świat z uwagą przygląda się sytuacji w Indiach, gdzie notowane są rekordy dziennych zarażeń koronawirusem. Wprawdzie ludność Indii to około 1,2 mld osób, ale około 315 tys. zdiagnozowanych zakażeń w ciągu doby budzi niepokój, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że za większość z nich odpowiada nowy wariant wirusa – skomentował TMS.

Jeśli chodzi o cel dla złota z perspektywy technicznej, Karen Jones z Commerzbank w krótkim terminie stawia na poziom 1835 USD/oz. Wyżej natomiast znajduje się 200-dniowa średnia (okolice 1858 USD/oz) oraz poziom 1881 USD/oz, który może okazać się szczytem dla potencjalnych wzrostów.

Karen Jones to nie jedyny analityk, który przypatruje się poziomowi 1835 USD/oz. Również stratedzy z Credit Suisse oczekują wzrostu do tego poziomu, a po wybiciu w górę nawet wyżej, do 1857/84 USD/oz.

Najbliższy opór na XAU/USD w okolicach 100-dniowej średniej

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wzrost notowań żółtego metalu jest coraz bliższy strefy oporu obejmującej horyzontalny poziom 1810 USD/oz oraz 100-dniową średnią kroczącą.

Kontynuacja wzrostów ponad wspomniany opór otwierałaby drogę do celu wspominanego przez Credit Suisse oraz Commerzbank, a następnie w kierunku 200-dniowej średniej kroczącej.

fpmarkets

Alternatywnie, korekta ostatniego wzrostu dawałaby szansę na spadek w kierunku poziomu 1755,80 USD/oz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje | giełda nasdaq | dax30 | kursy kryptowalut wykres | kurs bitcoin | złotówka kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here