Naga MarketsJak w tytule. Złoto, które zazwyczaj było skorelowane negatywnie z SP500 ostatnimi czasy trochę zmieniło styl i co raz częściej wpuszcza traderów w maliny… Złoto stawało się  bezpieczną przystanią gdy taniały akcje lub działo się na świecie coś co mogło mieć negatywny skutek dla globalnej ekonomii. Gdy panowały dobre nastroje i akcje rosły, wtedy złoto traciło kuszący blask i jego cena spadała.

Gdy spojrzymy na notowania ostatnich miesięcy zauważymy że podczas silnego trendu wzrostowego na SP500 złoto tez zyskiwało na wartości, podsycane to groźbą wojny nad cieśniną Ormuz, czy ostatnio rozprzestrzeniającym się koronowirusem.

Trudno powiedzieć czy to SP500 niesłusznie rosło czy złoto zapomniało o korelacji z tym ważnym indeksem… w każdym razie sytuacja wygląda na dzisiaj tak, ze w mojej opinii czekają nas spadki na złocie.

GOLD Daily 26.02.2020
GOLD – poziom 1633 $/oz może okazać się krytyczny dla ceny złota , jego pokonanie może oznaczac silne spadki w przypadku gdy MACD wejdzie w fazę spadkową.

Warunkiem uruchomienia sprzedaży jest trwałe ( zamknięcie dziennej świecy poniżej ) pokonanie poziomu 1633. Jeżeli w tym czasie MACD tworząc maksimum wejdzie w fazę spadkową (zmieni kolor na czerwony) prawdopodobieństwo spadków będzie bardzo duże. Celem podaży może być najbliższy poziom wsparcia 1611 i potem kolejny 1590.

Wieczorem o godz 24 prezydent Trump będzie miał konferencję prasową nt. sytuacji w kraju związanej z ujawnieniem przypadków koronowirusa. Nie od dzisiaj wiemy, że jego oczkiem w głowie jest SP500 , więc możemy się spodziewać werbalnego wsparcia dla giełdy i minimalizowania ryzyka dla ekonomii związanego z wirusem.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here