Naga Markets

Złoto: Wyczekiwanie na komunikaty ze strony Rezerwy Federalnej Wczoraj notowania złota zniżkowały o około 0,9%, a dzisiaj rano pozostają pod delikatną presją podaży. Ruchy, które widzimy na rynku złota na początku bieżącego tygodnia, są jednak wynikiem nie sytuacji fundamentalnej, lecz bardziej pozycjonowania się inwestorów przed dzisiejszymi komunikatami ze strony Rezerwy Federalnej.

Notowania złota straciły wczoraj prawie 1%

Dzisiaj wieczorem (europejskiego czasu) ma bowiem zapaść decyzja Fed o kształcie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych w najbliższych miesiącach – a być może także w perspektywie całego 2022 roku i części 2023 roku. Ta decyzja jest kluczowa na rynku złota, bowiem wpływa ona na notowania amerykańskiego dolara, który ze złotem jest ściśle powiązany.Po ostatnich wysokich odczytach inflacji, inwestorzy oczekują, że Fed zdecyduje się na przyspieszenie tempa wycofywania się z programu skupu aktywów – to samo w sobie jest korzystne dla notowań USD, a niekorzystne dla cen złota.

Właśnie taki scenariusz prawdopodobnie wczoraj był wyceniany na rynku kruszcu, więc jeśli się on zrealizuje, to paradoksalnie może już w mniejszym stopniu wpłynąć na ceny złota. Istotny będzie jednak zakres działań Fed i tempo, w jakim instytucja ta będzie wycofywać się z ultraluźnej polityki monetarnej.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Tymczasem jeśli okaże się, że Fed przyjmie bardziej gołębią postawę – czyli po prostu nie zmieni swoich dotychczasowych planów – to będzie to sygnał korzystny dla notowań złota, które obudzi szanse na powrót ponad 1800 USD za uncję, przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw amrest | jsw notowanie | ccc giełda | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | najwięksi brokerzy forex | selvita gpw | usd pln |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here