Sztabki złotaRynek złota wypełnił wczoraj omawianą przez dłuższy czas sekwencję na wybicie trwającej od ponad miesiąca konsolidacji. Mocne spadki na cennym kruszcu po stworzeniu mocnego pin-barowego odwrotu zostały zatrzymane co dało okazję do próby handlu na korektę. Jak wygląda obecnie sytuacja po wybiciu konsolidacji?


 W top-interesujących setupów podczas ostatnich tygodni zdecydowanie znajdował się wykres złota. Ostatnie spadki zostały zażegnane mocną formacją świecową w istotnym miejscu – i wykres przeszedł w stan konsolidacji. Jak wiemy, rynek posiada 2 główne fazy oraz ich 2 kolejne rozwinięcia. Aktualnie przeszliśmy z fazy mocnych trendów – spadkowego w okres bez konkretnego trendu – okres konsolidacyjny. Taka konsolidacja zwykle oznacza akumulację lub dystrybucję na walorze po wcześniejszym trendzie. Szansa na korektę jest w takich momentach duża, dlatego od kilkunastu sesji mowa była o złocie w kontekście dalszych wzrostów – teraz, mamy pierwsze potwierdzenie takiego założenia.

Złoto rozwija schemat wzrostowy

Podczas ostatnich porannych odpraw często wspominaliśmy o możliwości pokonania konsolidacji przełamaniem jej górnego ograniczenia. Tak też się stało. Choć pokonaliśmy przedziały konsolidacji – w dalszym ciągu wymowa na walorze jest negatywna a zagranie jest jedynie jako forma rozegrania korekty, która jest bardzo prawdopodobna.

Wspominanymi celami dla pozycji długich, które powinny być zbierane w boxie konsolidacyjny, są poziomy 1241 oraz 1285. Są to najbliższe poziomy oporowe wynikające z ostatnich testów podczas trendu spadkowego – które mogą odgrywać znaczącą role podczas dalszej wspinaczki wykresu. Są one oczywiście targetami typu TP1 oraz TP2.

wykres ZŁOTO D1 11.10.2018
ZŁOTO D1 11.10.2018

Dla całości układu wzrostowego na chwilę obecną istotny jest poziom zaznaczony na wykresie jako zielona przerwana linia znajdująca się w boxie konsolidacyjnym. Poziom ten może zostać jeszcze raz re-testowany (choć nie musi) jednak nie może zostać przełamany, abyśmy mogli mówić o dalszych, potencjalnych wzrostach na metalu. Innymi słowy poziom stanowi linię obrony ostatniego impulsu wybijającego trwający ponad 34 sesje układ.

wykres ZŁOTO D1 11.10.2018 pozycje
ZŁOTO D1 11.10.2018 pozycje

Pozycje póki co zabezpieczone na standardowym SL – 1180, jednak w trakcie rozwoju sytuacji zostaną zabezpieczone wyżej lub zredukowane w zależności od trendu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here