Naga MarketsZłoto we wtorek spadło nawet do 1862 dol. za uncję i w środę odzyskuje straty.Złoto spot w środę stara się odzyskiwać straty we wtorku, gdy kurs kruszcu załamał się aż o niemal 6%, co jest największym jednodniowym spadkiem od 7 lat.

  • Cena złota zakończyła wtorkowe notowania z 6-proc. spadkiem.
  • W środę, złoto spot zanurkowało nawet do 1862 dol. za uncję, by wzbić się do 1930 dol.
  • Potężne załamanie zanotowało srebro, które we wtorek potaniało o 15%.

Złoto mocno w dół

Cena za złoto spot odbija w środę po wczorajszym niemal 6-proc. spadku, choć jeszcze rano kurs sprawdził nawet poziom 1862,89 dol. za uncję. Obecnie cena złota jest na poziomie około 1930 dol., co oznacza spadek notowań od piątkowego szczytu na 2075 dol. za uncję aż o 7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto we wtorek spadło nawet do 1862 dol. za uncję i w środę odzyskuje straty.
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

We wtorek złoto kontynuowało spadki z dwóch poprzednich sesji i ostatecznie dzień ten przyniósł największą jednodniową obniżkę kursu od ponad 7 lat.

Analogiczny spadek, lecz z znacznie większą siłą, zaliczyło we wtorek także srebro, które osunęło się aż o 15%.

Złoto we wtorek spadło nawet do 1862 dol. za uncję i w środę odzyskuje straty.
Notowania kontraktów terminowych na srebro na COMEX. Źródło: tradingview.com

Dolar we wtorek umocnił się, co można odczytać z zachowania indeksu dolara, jednak trudno uzasadnić aż takie załamanie cen kruszców umocnieniem dolara.

Na rynku złota obecne są także sentymenty związane z sytuacją w Stanach Zjednoczonych. Wtorek był czwartym dniem trwania impasu między Republikanami a Demokratami w sprawie pakietu ratowania gospodarki w ramach kontynuacji CARES Act.

Zobacz również: Cena ropy naftowej WTI w środę powyżej 42 dol., zapasy w USA znów maleją

Donald Trump zdaje się nie studzić napięć na linii Waszyngton – Pekin, wydając nakaz wykonawczy, który zabrania amerykańskim sklepom z aplikacjami oferowanie niezwykle popularnej aplikacji TikTok stworzonej przez chińską firmę. Prezydent USA twierdzi, że aplikacja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli.

Liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła już 20 mln, a liczba przypadków śmiertelnych nadal utrzymuje się w trendzie wzrostowym.

Autor poleca również:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here