Naga MarketsCena złota (XAU/USD) w przy roku nawet po 2200 USD, a srebra po 32,50 USD - prognozuje BofACena złota (XAU/USD) wzniosła się w tym roku na rekordowe szczyty przekraczając poziom 2075 USD za uncję. Chociaż rajd złotego kruszcu troche przystopował, to jednak nie koniec wzrostów. Analitycy Bank of America / Merrill Lynch uważają, że w przyszłym roku złoto może kosztować średnio nawet 2200 USD. Wzrost mają być widoczne także na srebrze (XAG/USD), które może kosztować nawet 32,50 USD.

  • Rynki finansowe w coraz większym stopniu wyceniają cykliczne ożywienie
  • Średnia cena złota w III kw. 2021 roku może wynieść nawet 2200 USD/oz
  • Złoto zmaga się teraz ze wsparciem przy 1860 USD/oz

BofA zwraca uwagę na ważne czynniki

W raporcie analityków banku jest mowa o niepewności co do tego, jak rozegra się wzajemne oddziaływanie między stopami nominalnymi, progową inflacją i realnymi stopami procentowymi. To właśnie było główną przyczyną zmienności złota w IV kw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Pewność odnośnie tego, że globalne gospodarki otworzą się ponownie w 2021 r. wraz z wprowadzeniem szczepionek, oznaczała, że ​​rynki finansowe w coraz większym stopniu wyceniają cykliczne ożywienie, odzwierciedlone na przykład w bardziej stromej krzywej dochodowości w USA.

Co ważne, ceny przeszacowano nie przez wzrost inflacji progowej, ale raczej przez wyższe nominalne i, co ważne w przypadku złota, realne stopy procentowe, skutecznie zatrzymując hossę – wnioskuje BofA / Merrill Lynch.

Bank uważnie śledzi dynamikę w USA, mając nadzieję na większe wsparcie fiskalne, gdyż rząd renegocjuje środki pomocowe przy Covid-19 oraz zaczyna pracować nad bodźcem infrastrukturalnym.

Według BofA / Merill Lynch, Fed powinien wzmocnić wytyczne odnośnie tego, że stopy nominalne pozostaną ograniczone w zależności od sytuacji gospodarczej, zmniejszając w ten sposób opór ze strony stóp realnych.

Złoto walczy ze wsparciem

BofA prognozuje średnią cenę złota w I kw. 2021 na poziomie 1950 USD za uncję. Z kolei w drugim kwartale na 2100 USD, a w trzecim jeszcze o 100 USD wyżej. Złoto ma natomiast ostatni kwartał przyszłego roku zakończyć ze średnią ceną na poziomie 2000 USD za uncję.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Tymczasem, inwestorzy na XAU/USD uwięzieni zostali w konsolidacji między kluczowym wsparciem przy 1860 USD, a oporem w okolicach 1950 USD. Wybicie w dół otworzyłoby drogę do strefy w okolicach 1800-1810 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here