Naga MarketsZłoto w pobliżu 1750 USD za uncję. Traderzy czekają na wystąpienie Jerome'a PowellaCena złota w czwartek 8 kwietnia 2021 r. rośnie o prawie 0,5 proc. w stosunku do dolara. Wczoraj natomiast sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem notowań XAU/USD. Kluczowe dla przyszłego kursu żółtego metalu mają być odczyty inflacji konsumenckiej w USA, uważa analityk John Feeney.

  • Fed opublikował w środę protokół z marcowego posiedzenia
  • Decydenci muszą zobaczyć postępy, przed ograniczeniem programu skupu obligacji
  • Rezerwa Federalna może przyjąć nastawienie akomodacyjne

Przekroczenie celu inflacyjnego kluczowe dla złota

Protokół z posiedzenia Fed opublikowany wczoraj pokazał, że decydenci byli zgodni, co do potrzeby dalszych postępów w zakresie ożywienia przed ograniczeniem swojego ogromnego programu skupu obligacji. Wskazali również, że wszelkie skoki inflacji będą prawdopodobnie przejściowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Traderzy będą dziś śledzić kolejne newsy od przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, który weźmie udział w panelu na temat światowej gospodarki.

– Spodziewamy się, że Fed przyjmie postawę akomodacyjną, nawet jeśli inflacja wzrośnie powyżej celu przez jakiś czas. Kluczowe dla złota będzie to, o ile inflacja przekroczy pożądany poziom i jak wpłynie to na realne rentowności – powiedział John Feeney z Guardian Gold Australia.

W tym roku cena żółtego metalu spadła o ponad 8 proc. w wyniku optymizmu co do globalnego ożywienia, a rosnące rentowności obligacji osłabiły jego atrakcyjność. Udziały w funduszach giełdowych (ETF), jednym z głównych filarów cen złota, które osiągnęły rekordowy poziom w 2020 r., nadal spadają sygnalizując malejące zainteresowanie inwestorów.

Sytuacja techniczna na XAU/USD

Poniższy wykres cen złota ukazuje ruch ruch boczny, który nastąpił po impulsie spadkowym od oporu przy 1810 USD za uncję. Opór w tej konsolidacji znajduje się w obrębie 1850 USD/oz i to właśnie on jest obecnie testowany przez notowania XAU/USD.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Jeśli cena ma dalej poruszać się bokiem, można wypatrywać sygnałów sprzedażowych będących rezultatem testu oporu. Przy takim scenariuszu najbliższym celem ponownie będzie wsparcie przy 1680 USD/oz. Alternatywnie, wybicie w górę otwierałoby drogę do konfluencji oporu, gdzie horyzontalny obszar przy 1810 USD/oz zbiega się teraz ze 100-dniową średnią kroczącą.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw akcje | kryptowaluty kursy | bitcoin cash prognozy | orlen akcje | biomed lublin giełda | mrc kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here