Naga MarketsZłoto w miejscu, a kurs dolara traci w Wigilię. Rynek czeka na umowę dot. BrexituCeny złota zyskały na spadku kursu dolara, negocjatorzy zbliżają się do historycznego porozumienia po Brexicie, którego ogłoszenie nastąpi prawdopodobnie w czwartek, gdy negocjatorzy będą pracować przez całą noc, aby uzyskać kompromis w sprawie praw połowowych. Porozumienie to formalnie zakończy proces wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE ponad cztery lata po referendum w 2016 roku.

  • Ceny złota zyskują na umowie handlowej z Brexitem
  • Kurs złota jest najwyższy od dekady w tym roku
  • Wielka Brytania zgłosiła w środę prawie 40 000 nowych przypadków koronawirusa
  • Kurs dolara nieznacznie traci w Wigilię

Kurs złota jest najwyższy od dekady w tym roku

Inwestorzy patrzą w przeszłość na akcje podejmowane przez prezydenta Donalda Trumpa odnośnie pandemii w USA, oczekując, że wydatki na pakiet stymulacji fiskalne przyjdą wcześniej czy później. Marszałek Izby Nancy Pelosi wykorzystała wezwanie Trumpa do większych indywidualnych kontroli i powiedziała, że Izba spróbuje przekazać ten dodatkowy środek podczas sesji pro forma w czwartek. Indeks dolarowy wycofał się o 0,1% po spadku o 0,4% w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ceny złota zyskują na umowie handlowej dot. Brexitu, którą utorował słabszy dolar”, powiedział starszy analityk rynku Oanda Corp. Edward Moya. Metal może odnotować dalsze zyski, jeśli amerykański impas związany z pakietem stymulacyjnym zostanie rozwiązany, a inwestorzy wciąż czekają na rozwój sytuacji w senacie w stanie Georgia, gdzie dominacja Demokratów może mieć miejsce i zdziałać cuda dla cen złota, powiedział.

Wielka Brytania zgłosiła w środę prawie 40 000 nowych przypadków, najwięcej od czasu początku pandemii, a rząd dodał więcej obszarów kraju do najostrzejszego poziomu restrykcji. Szczepionka opracowana przez chińską firmę farmaceutyczną Sinovac Biotech Ltd. została uznana w próbie za ponad w 50% skuteczną, choć badacze zwlekali z udostępnieniem dalszych informacji na prośbę firmy.

Cena złota spot wzrosła aż o 0,4% do 1 879,94 USD za uncję. Kontrakty futures wzrosły w tym roku o 24%, co stanowi największy roczny zysk od dekady. Srebro wzrosło o 1%, platyna o 0,2%, zaś pallad niewiele się zmienił.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here