Naga Markets

Cena złota w porannej części poniedziałkowej sesji zachowuje się dość spokojnie oscylując wokół poziomu 1820 dol. za uncję, gdy rynek stara się ocenić znaczenie wysokich wskaźników inflacyjnych na działania banków centralnych.

Złoto konsoliduje, rynek wycenia pierwszy “hike” Fed na marzec

Cena złota spot w poniedziałek rano zyskuje 0,18% i wzrasta do 1821,28 dol. za uncję kontynuując konsolidację w wąskim zakresie wokół poziomu 1820 dol. za uncję.– Złoto już od jakiegoś czasu znajduje się w bocznej konsolidacji, rynek wciąż nie jest zdecydowany, dokąd zmierza.powiedział Howie Lee, ekonomista OCBC.

 

Złoto w górę w poniedziałek. Inwestycja w kruszec jest niekorzystna, twierdzi analityk
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Fed zamierza spotkać się 25-26 stycznia, jednak analitycy i inwestorzy nie przewidują decyzji monetarnej na tym spotkaniu. Pojawia się jednak coraz więcej głosów, w tym sugestie przedstawicieli Fed (Lael Brainard w zeszłym tygodniu), że podwyżka stopy procentowej ze strony amerykańskiego może pojawić się już w marcu. Rynek wycenia obecnie stopę proc. powyżej 1% do końca tego roku.

Zobacz również: Cena ropy naftowej WTI kontynuuje rajd, możliwe że przebije wieloletnie maksima

Inwestycja w złoto obecnie niekorzystna, twierdzi Kelsey Williams

Kelsey Williams, autor książki “Inflation, What It Is, What It Isn’t” przedstawił swoje spojrzenie na rynek metali szlachetnych.

– Ze względu na dodatkowy spadek siły nabywczej dolara amerykańskiego od tego czasu, szczytowa cena złota skorygowana o inflację w sierpniu 2020 r. wynosi obecnie 2114 dol. za uncję. Przy cenie złota na poziomie 1820 dol. za uncję obecny potencjał wzrostowy jest ograniczony do około 290 dol. za uncję, (2114-1820=290), czyli szesnastu procent.

XTB

Jego zdaniem, obecna sytuacja na rynku jest nieatrakcyjna dla inwestycji w złoto.

– Z drugiej strony, przy krótkoterminowym potencjale spadkowym dla złota na poziomie 1375-1400 dol. stosunek ryzyka do zysku jest niekorzystny dla zajmowania długiej pozycji. – podkreślił Williams.

fpmarkets

Złoto z perspektywy analizy technicznej – FXStreet

– Wydaje się, że kluczowy obszar oporu uformował się na poziomie 1830 dol., gdzie znajduje się 23,6% zniesienia Fibo trendu wzrostowego, który rozpoczął się w październiku i zakończył w połowie listopada. Przy dziennym zamknięciu powyżej tej przeszkody, XAU/USD może celować w 1850 dol. przed 1870 USD (grudniowe maksima) – stwierdził Eren Sengezer, analityk FXStreet.

– Z drugiej strony, poziom 1800 dol. (200-dniowa SMA, 50% zniesienia Fibo) to kluczowe wsparcie. Jeśli złoto opadnie poniżej tego poziomu i zacznie używać go jako oporu, możliwe są dodatkowe straty w kierunku 1790 dol. (100-dniowa SMA) i 1780 dol. (61,8% zniesienia Fibo). – dodał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | korona norweska kurs | stalprodukt cena akcji | kurs lewa do złotówki | kurs akcji neuca | benefit notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here