Naga MarketsSztabki złota Cena złotaKoronawirus i napięcia geopolityczne będą wspierać rynek metali szlachetnych i ciążyć na notowaniach ropy, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 31 stycznia 2020 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na rynki surowcowe. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Uncja złota warta ponad 6000 złotych. To dopiero początek?

Efekt koronawirusa wywołuje silne wzrosty na złocie, w granicach 1580 USD za uncję. Jednocześnie szkodzi notowaniom ropy, gdyż inwestorzy obawiają się spadku popytu w związku z chińską epidemią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost złota nie jest drastyczny. Pokazuje to świetnie obecną atmosferę związaną z epidemią. Jest to moim zdaniem ostrożność, a do paniki jest jeszcze daleko. Złoto i tak jest w trendzie wzrostowym, więc epidemia czy napięcia na Bliskim Wschodzie będą pomagać rynkom metali szlachetnych. Złoto wyceniane do złotówki jest powyżej poziomu 6000 PLN i może to wywołać silny impuls wzrostowy – oznajmił Łukasz Wardyn.

Ropa WTI odnotowała 17 procentowy spadek w ostatnim czasie. Jest to wina obaw związanych o rozwój koronawirusa i jego negatywny wpływ na gospodarkę Chin. Dodatkowo prognozy dotyczące zapasów ropy w ostatnim czasie silnie się rozmijają z rzeczywistymi odczytami – dodał Maciej Leściorz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here