Naga MarketsZłoto w górę już trzeci dzień z rzędu, jednak od początku lutego wciąż na minusieCena złota spot we wtorek rano kontynuuje wzrosty z piątku oraz poniedziałku i pokonuje barierę 1840 dol. za uncję. Jeszcze w czwartek, kurs wyznaczył nowe dwumiesięczne minima, jednak słabe dane związane z zatrudnieniem w Stanach Zjednoczonych przywróciły znaczenie narracji o wolniejszym, niż jeszcze niedawno oczekiwanym, powrocie do normalności i w rezultacie wywołały wzrost notowań kruszcu.

  • Dane dotyczące z zeszłego tygodnia dot. zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA okazały się gorsze niż oczekiwano
  • Wskazują one na wolniejsze tempo odbudowy gospodarczej niż spodziewano się jeszcze w grudniu
  • Rosnąca rentowność amerykańskich obligacji ogranicza wzrosty złota

Cena złota powyżej 1840 dol. za uncję

Złoto spot w porannej części wtorkowej sesji drożeje do o 0,70% do 1843 dol. za uncję. To trzeci z rzędu dzień, który przynosi wzrost notowań metalu. Łącznie w ciągu trzech ostatnich sesjach kursu złota zyskał 2,70%, jednak od początku miesiąca, nadal jest 0,28% pod kreską.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wartościach ujemnych prezentuje się także zmiana poziomu notowań od początku 2021 roku, która wynosi 2,95%.

Złoto w górę już trzeci dzień z rzędu, jednak od początku lutego wciąż na minusie
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Rynkowy sentyment obraca się obecnie wokół szans na szybkie wdrożenie pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych. Zdaje się, że inwestorzy na rynku metali szlachetnych są obecnie przekonani o tym, że zapowiedzi ze strony Partii Demokratycznej o wdrożeniu pakietu stymulacji fiskalnej jeszcze w marcu mogą mieć pokrycie w rzeczywistości.

Plus500

Tak duży program ekspansji fiskalnej będzie miał przełożenie na znaczne osłabienie dolara z uwagi na wywołaną presję inflacyjną. A to jest jak woda na młyn kursu złota.

– Złoto odbija po wyznaczeniu dwumiesięcznego minimum w obliczu zrealizowania się planów o olbrzymim pakiecie Bidena wartym 1,9 bln dol. – stwierdził Edward Moya, analityk rynkowy w OANDA.

– Odbudowa gospodarcza przebiega słabo, a perspektywy większych działań fiskalnych i monetarnych rosną. Handel w oparciu o reflację nabiera na znaczeniu znacznie szybciej niż sądzono – dodał.

Zobacz również: Elon Musk ponownie nagania na Dogecoina. Ten znów wystrzelił niczym Falcon 9

Indeks dolara spadł do tygodniowych minimów na 90,73 pkt. tracąc niemal całość zwyżki wypracowanej w lutym. Natomiast stopa rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do nowych 11-miesięcznych minimów na 1,167%. Zmniejszyło to skłonność inwestorów do inwestycji w złoto, które nie przynosi pewnych odsetek i jest postrzegane jako nieco ryzykowniejsze niż obligacje.

– Wyższe wartości danych o inflacji, powodzenie wdrożenia programów szczepień oraz luzowanie restrykcji związanych z pandemią mogą wypchnąć rentowność obligacji jeszcze wyżej i zaważyć na notowaniach złota – stwierdził Ilya Spivak, analityk DailyFX.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co oznacza blik | blik co to | ranking kryptowalut | ceny akcji pgnig | jsw notowanie | notowania dolara online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here