Naga MarketsZłoto w dół na początku tygodnia wskutek umocnienia dolara i sugestii FedCena złota spot w poniedziałek rano spada o 0,4% do 1883,7 dol. za uncję w obliczu umocnienia dolara. Notowaniom kruszcu nie pomógł spadek rentowności amerykańskich obligacji, a także lepszy niż spodziewany odczyt dotyczący zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych z piątku.

Złoto w dół na początku tygodnia

Cena za złoto spot w porannej części poniedziałkowej sesji osuwa się o 0,4% do 1883,7 dol. za uncję powiększając zakres spadków od początku tego miesiąca, bowiem zeszły tydzień przyniósł zniżkę notowań metalu szlachetnego o 0,63%.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Złoto w dół na początku tygodnia wskutek umocnienia dolara i sugestii Fed
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Zasadniczym powodem poniedziałkowej przeceny na złocie jest umocnienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara jeszcze przed dwoma tygodniami był nawet taki nisko jak 89,67 pkt., jednak w poniedziałek odbija o 0,14% do 90,26 pkt.

Złoto w dół na początku tygodnia wskutek umocnienia dolara i sugestii Fed
Indeks dolara. Źródło: tradingview.com

Dalszy spadek cen złota ograniczyło zapewne zmniejszenie się rentowności amerykańskich obligacji, która opadła do 1,576%.

Rynek złota zareagował także na opublikowane w piątek comiesięczne dane dotyczące zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych (US non-farm payrolls). Odczyt wyniósł 559 tys. nowo zatrudnionych w maju i okazał się lepszy niż oczekiwania analityków, którzy spodziewali się wskazania 650 tys.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

invest

Pakiet infrastrukturalny zaproponowany przez administrację Bidena jeszcze przed kilkoma miesiącami zaczyna nabierać rozpędu. Demokracji zapowiedzieli, że w tym tygodniu rozpoczną przygotowanie ustawy dotyczącej pakietu. Głosowanie nad nią powinno zakończyć się powodzeniem nieważne czy Republikanie udzielą swojego wsparcia czy nie, bowiem posiadają minimalną przewagę w Kongresie.

Poparcie dla pakietu wyraziła także Sekretarz Skarbu Janet Yellen, która w niedzielę stwierdziła, że Joe Biden powinien zrealizować go nawet kosztem wzrostu inflacji na kolejny rok. Kluczowy jest również dodatkowy komentarz Yellen, który zasugerował, że otoczenie “nieco wyższych” stóp procentowych byłoby “korzystne”.

Zobacz również: Kurs euro do złotego z perspektywą spadków według analityków UBS

Oprócz potencjalnego podwyższenia stóp procentowych, wiele mówi się także o redukcji zakresu olbrzymiego programu skupu aktywów z rynku przez Rezerwę Federalną. Jednak jedna z przewodniczących lokalnych oddziałów Fed, stwierdziła, że może to nie nastąpić prędko.

Decydenci powinni być “ostrożni i cierpliwi” i powinni czekać na więcej dowodów na to, że rynek pracy dokonał progresu zanim zaczną rozważać zmniejszenie programu skupu aktywów. – zaznaczyła w piątek szef Fed w Cleveland, Loretta Mester.

Choć złoto zanotowało korektę w ostatnich sesjach, bycze fundamenty pozostają istotne. Tylko nagła zmiana nachylenia krzywej dochodowości obligacji na stromą zmieniłaby ten sentyment. – stwierdził Jeffrey Halley, analityk OANDA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here