Naga MarketsZłoto w długim terminie nadal wygląda dobrze, uważa Łukasz Wardyn (CMC Markets)W minionym tygodniu rynek złota wybijał spadkową linię trendu i testował opór na wysokości 1950 dolarów za uncję. Jak zauważał w najnowszej odsłonie Artystów Rynków dyrektor regionalny CMC Markets, Łukasz Wardyn, złoto do tej pory korzystało z wysokiego apetytu na ryzyko i w kolejnych miesiącach presja na wzrosty powinna się utrzymywać, szczególnie w obliczu słabnącego dolara. Co prawda koniec ubiegłego tygodnia przyniósł silniejszą korektę w obliczu chwilowego powrotu rynkowej niepewności, jednak ważne strefy wsparć zostały utrzymane.

  • Łukasz Wardyn w najnowszym odcinku Arystów Rynków na antenie Comparic24.tv sugerował, że złoto ma miejsce do dalszych wzrostów
  • W minionym tygodniu XAU/USD zatrzymało się jednak na wysokości poziomu 1950 dol. i cenny kruszec mocniej korygował, wracając do zakresu kanału spadkowego
  • Deprecjacja po teście 200-okresowej EMA zatrzymuje się jednak w poniedziałek na poziomie 1850 dol., gdzie przebiega ważne wsparcie rysowane od sierpniowych dołków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto koryguje przez chwilowy powrót awersji do ryzyka, powinno jednak rosnąć

Jednym z głównych czynników napędowych złota w tym momencie jest słaby dolar, wysoki apetyt na ryzyko oraz oczekiwania dalszego cięcia stóp procentowych na świecie. Zamieszania wokół amerykańskiego kongresu i „Niebieska Fala” dająca Demokratom przewagę w obu izbach rządu spowodowała, że na rynku chwilowo pojawiła się niepewność (spadek apetytu na ryzyko), co podbiło wycenę dolara amerykańskiego. Automatycznie przekłada się to od końca ubiegłego tygodnia na spadek wyceny złota.

Według Łukasza Wardyna, który był gościem Jacka Brzeskiego na antenie Comparic24.tv, w długim terminie złoto nadal pozostaje dobrym aktywem na niepewne czasy w obliczu rekordowo niskich stóp procentowych na całym świecie i prognoz spadków dolara w długim terminie (do końca 2021 r.).

Do szczytu z sierpnia na wykresie złota nadal trochę brakuje. Mimo wszystko Ci, którzy mają złoto mogą być optymistami (…). Sprzyjające fundamenty dla złota są utrzymane, mało tego pojawiło się kilka sygnałów z mniejszych banków centralnych o możliwości kolejnych banków centralnych co na pewno pomaga. To co istotne, w okolicach dołka obecnej korekty pod koniec listopada wiele spekulacyjnych pozycji długich zostało zamkniętych i od tego momentu zaczął się marsz w górę – komentował Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Złoto chwilowo wybijało kanał spadkowy, co miało zakończyć korektę, jednak opór 1950 dolarów, okazał się zbyt mocny. Dodając do tego pogorszenie warunków fundamentalnych cenny kruszec mocniej korygował, jednak w poniedziałek spadki zatrzymał poziom 1850 dolarów oraz 200 EMA.

XAU/USD na wykresie dzienny. Źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here