Naga MarketsZłoto w czwartek traci środowe zyski. Czy zapowiada to dalszą zniżkę?Cena złota spot w czwartek rano nieznacznie cofa się po przetestowaniu oporu na 1925 dol. wskutek ponownie pojawiającej się niepewności dotyczącej pojawienia się pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych jeszcze przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.

  • Od początku roku cena złota spot wzrosła o 26,4%
  • Głównym czynnikiem wpływającym na wycenę kruszcu jest rozwój pandemii koronawirusa
  • Łączna liczba przypadków choroby zbliża się do 42 mln osób

Złoto w czwartek rano poniżej 1920 dol.

Cena za złoto spot w czwartek rano spada o skromne 0,27% do 1919,38 dol. za uncję tracąc część zysku wypracowanego w poprzedniej sesji.

Złoto w czwartek traci środowe zyski. Czy zapowiada to dalszą zniżkę?
Notowania kursu złota spot. Źródło: tradingview.com

Środowe notowania zakończyły się bowiem zwyżką kursu złota o 0,91% do 1924,45 na zamknięciu, choć chwilowo sprawdzony został nawet poziom 1931,40 dol.

Warto jednak zaznaczyć, że formowana w poprzedzających dniach formacja chorągiewki została zrealizowana ruchem w górę w środę. Nie było to jednak zdecydowany ruch potwierdzony wolumenem, zatem jest możliwe, że zdobyte przez kurs poziomy nie będą utrzymane.

Brak także nowych informacji na temat pakietu stymulacji fiskalnej, który w ostatnich tygodniach zdaje się być tematem nr 1 jeśli chodzi o formułowanie oczekiwań inwestorów.

– Bez pakietu stymulacji fiskalnej wciąż jest wiele niepewności i to z pewnością powoduje, że ludzie są nieco ostrożni i przesuwają się w stronę dolara. – stwierdził Michael Langford, dyrektor wykonawczy w firmie konsultingowej AirGuide.

Trudno jednak na ten moment zauważyć istotny ruch w górę w notowaniach zdołowanej w ostatnich dniach amerykańskiej waluty. W czwartek rano, indeks dolara zyskuje zaledwie 0,09% wzrastając do 92,69 pkt., po odbiciu od środowego półtoramiesięcznego minimum intraday na 92,47. Indeks przerywa zatem cztery spadkowe sesje z rzędu, które sprowadziły notowania w dół łącznie o 1,24%.

Złoto w czwartek traci środowe zyski. Czy zapowiada to dalszą zniżkę?
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Rozmowy dotyczące pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych napotkały na kolejny opór na negocjacyjnej drodze, po tym jak prezydent Donald Trump oskarżył Demokratów o brak chęci do kompromisu w celu osiągnięcia porozumienia.

W czwartek wieczorem w ostatniej debacie zmierzą się rywale w wyjściu po fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych: Donald Trump oraz Joe Biden. Dziś opublikowane zostaną także dane dotyczące sytuacji na rynku pracy w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here