Naga MarketsZłoto w czwartek podrożało o niemal 2%, pomógł słabnący dolarZłoto spot w czwartek odzyskało sporo ceny wzrastając o ponad 1960 dol. za uncję, lecz notowania kruszcu dzień ten zakończyły na poziomie 1953,57 dol. Piątek przynosi załamanie ceny za złoto spot, która wczesnym rankiem mieści się w przedziale 1945-1948 dol. za uncję.

  • Złoto odzyskuje nieco pola po sporym załamaniu kursu na początku tego tygodnia.
  • Dane dotyczące bezrobocie w USA zaczynają wykazywać poprawę sytuacji.
  • Dziś, Chiny opublikują nowe dane dotyczące sytuacji w gospodarce.

Cena złota w czwartek mocno w górę

Złoto ostatnich dniach wzrasta wspierając się ponownie słabnącym dolarem, a oczekiwania inwestorów opierają się na tym jak będą wyglądać dane dotyczące odbudowy gospodarki Chin, które mają zostać opublikowane jeszcze w piątek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota spot w czwartek zyskała aż 1,93% i dzień zakończyła na poziomie 1953,57 dol. Tymczasem jeszcze w środę notowania kruszcu zanurkowały nawet w okolice 1860 dol., gdy inwestorzy zaczęli realizować zyski po niesamowitym rajdzie złota w ostatnich miesiącach. Oznacza to, że z rekordowego szczytu na 2075 dol. za uncję, cena złota osunęła się nawet o ponad 10% do 1860 dol. za uncję.

Złoto w czwartek podrożało o niemal 2%, pomógł słabnący dolar
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Jednak jeszcze w środę, złoto podrożało do 1916,64 dol. za uncję, a wspomniana czwartkowa sesja wywindowała cenę do 1953,57 dol.

Zobacz również: Soros: “jesteśmy w najgorszym kryzysie od II wojny światowej”.

Tymczasem w piątek, złoto spot na ten moment tanieje rano do 1948 dol. wraz z nieznacznym wzrostem indeksu dolara do 93,28 pkt.

Dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące bezrobocia napawają optymizmem, bowiem w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od początku pandemii, liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła poniżej 1 mln. Martwi jednak fakt, że aż 28 mln amerykańskich obywateli wciąż otrzymuje te zasiłki, co wskazuje na raczej marną kondycję rynku pracy w USA.

Impas w sprawie pakietu stymulacyjnego amerykańskiej gospodarki trwał także w czwartek, choć Donald Trump stwierdził, że zablokuje propozycję Demokratów dotyczącą dodatkowych funduszy dla amerykańskiej poczty (USPS) i infrastruktury wyborczej.

Autor poleca również:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here